جهش در چرخه نوسازی ناوگان دریایی هرمزگان

دنیای اقتصاد- بندرعباس: حسین عباس‌نژاد اظهار داشت: در راستای کمک به معیشت مردم و ایمن‌سازی شرایط دریانوردی به ویژه گردشگری دریایی، پنج فروند اسکله‌ پهلودهی شناورهای گردشگری شامل سه فروند در غرب استان و ۲ فروند نیز در جزیره قشم در سفر رییس جمهور آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پنج فروند اسکله پهلودهی شناور جهش زیادی در چرخه نوسازی ناوگان دریایی هرمزگان صورت می‌گیرد، بیان داشت: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی در راستای ایمنی مسافرت‌های دریایی، نیاز به جهش جدید در بحث نوسازی شناورهای مسافربری دارد که از محل وجه اداره شده با تشکیل یک کمیته هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی از برنامه ساخت ۵۰ شناور مسافری به ارزش کلی ۱۸ هزار میلیارد ریالی و تامین حدود ۸۰ درصد تسهیلات از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و افزود: از ۵۰ فروندی که در دستور کار است ۹۰ درصد آن برای استان هرمزگان خواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: این شناورها توسط صنایع داخلی ساخته می‌شود و تلاش می‌کنیم تا پایان امسال ساخت نخستین شناور را آغاز کنیم‌.

به گفته عباس‌نژاد؛ در زمان حاضر حدود ۵۲ فروند شناور با ظرفیت حدود پنج هزار صندلی به مسافران در بنادر هرمزگان خدمات می‌دهند.

وی در ادامه به اقدامات پیش‌روی بنادر و دریانوردی هرمزگان در تحقق سیاست‌های توسعه دریامحور اشاره و بیان کرد: طرح توسعه بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین بندر مسافری و گردشگری کشور واجرای ، سه مارینای بزرگ گردشگری دریایی برای اسکله‌های نخل ناخدا، بندر شهید حقانی و بندر هرمز با سرمایه‌گذاری ۸۰ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی طراحی شده که بخشی از کار درحال انجام است.