آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار نیرو - روزنامه شماره ۴۶۳۹

 • دو نسخه برای مدیریت مصرف آب

  دنیای اقتصاد: نخستین رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی برگزار شد؛ در این رویداد دو نسخه برای مدیریت مصرف ازسوی متولیان «نیرو» و «صنعت» کشور ارائه شد. از نگاه سیاست‌گذار نیروی کشور، نهادینه کردن سازگاری با کم‌آبی تنها زمانی ممکن می‌شود که بتوان «منطق سازگاری با کم‌آبی» را با «منطق کنش اقتصادی» پیوند داد و آن را ابزاری برای خلق ثروت و منفعت قرار داد. پیشنهاد رضا اردکانیان این است که اصل «کم‌آبی» را باید پذیرفت و متناسب با آن، بینش‌ها، دانش‌ها و ابزارها را به کار گرفت تا پایداری منابع آب تضمین شود.
 • واکاوی مشکلات صادرات تابلو برق

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تابلو برق ایران با بیان اینکه صنعت تابلو برق یکی از ارکان مهم در کلان صنعت برق کشور محسوب می‌شود، گفت: صنعت تابلو برق به‌عنوان یکی از بخش‌های تولیدی کشور، مانند هر بخش تولیدی دیگری نیازمند توجه کارشناسی و خاص به ریز مشکلات این حوزه است.
 • ایران از واردات دکل برق بی‌نیاز شد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت آریان‌فولاد با تولید نبشی‌های سایز ۱۳ تا ۲۰میلی‌متر مورد نیاز صنایع برق، مخابرات و نفت کشور را از واردات نبشی‌های مورد نیاز ساخت دکل در این صنایع بی‌نیاز می‌کند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، بهمن قاسمی مدیرعامل شرکت آریان فولاد، با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: ظرفیت تولید نبشی‌های سایز ۱۳ تا ۲۰ معادل ۳۰۰ هزار تن در سال بوده و این شرکت قادر است به میزان مورد نیاز صنعت برق نیز، نبشی تولید و عرضه کند.
 • مانور مدیریت مصرف برق

  پایگاه خبری وزارت نیرو: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بر تثبیت مدیریت مصرف به‌عنوان یک اقدام برگشت‌ناپذیر در کشور و احداث نیروگاه‌های جدید بر مبنای آن تاکید کرد. همایون حائری با قدردانی از نتایج موفق مانور مدیریت مصرف صنعت برق در روز ۲۷ خرداد که با کاهش بیش از ۲ هزار مگاوات از قله بار شبکه و کاهش پیک روز نسبت به پیک شب همراه بود، گفت: با همدلی و انسجام ایجاد شده، مدیریت مصرف به‌عنوان یک اقدام برگشت‌ناپذیر در کشور تثبیت و احداث نیروگاه‌های جدید بر مبنای آن انجام شود. صرفه‌جویی بیش از ۲ هزار مگاواتی مصرف برق اقدام خوبی است که ادامه آن می‌تواند رکورد بی‌نظیری را به ثبت برساند و باید توجه داشت تنها با مستندسازی و اندازه‌گیری است که دستاوردها در این عرصه ملموس و قابل قضاوت خواهد بود.

بیشتر