آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار نیرو - روزنامه شماره ۴۶۰۷

 • مسیر برقراری توازن برقی

  دنیای اقتصاد: اسفند ۹۷ بود که هیات‌وزیران بالاخره بعد از کش‌وقوس‌های فراوان تصویب کردند که به‌‌صورت سالانه بهای برق از ابتدای اردیبهشت امسال به‌ میزان هفت درصد افزایش یابد. این مصوبه استارت افزایش تعرفه‌های برق و عادلانه کردن میزان بهای پرداختی مشترکان بدمصرف و خوش‌مصرف به‌شمار می‌رفت. فاز دوم طرح افزایش تعرفه‌های برق در فروردین‌ماه کلید خورد.
 • دغدغه تولیدکنندگان تجهیزات صنعت برق

  گروه بنگاه‌ها: تولید، صادرات و حفظ کیفیت از جمله وظایف بخش‌خصوصی است، اما اجرایی شدن این وظایف به شرط حمایت و بسترسازی کافی دولت برای بخش‌خصوصی است.
 • توسعه CHP‌ها یک ضرورت در صنعت برق

  گروه بنگاه‌ها: نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو، حرارت و برودت با انتقاد از مصوبه اخیری که در بند ت ماده ۴۸ قانون ششم توسعه درباره نیروگاه‌های CHP (نیروگاه‌های مقیاس کوچک) تصویب‌شده است، اعلام کرد: در مصوبه اخیر آمده که توسعه نیروگاه CHP مجاز است. درصورتی‌که درگذشته دولت مکلف به توسعه چنین نیروگاه‌هایی بود؛ اما با توجه به مصوبه اخیر، دولت می‌تواند در این زمینه سلیقه‌ای عمل کند.
 • پروژه های گروه برق و انرژی صبا در مسیر اقتصاد مقاومتی

  از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحریم های خصمانه ای از سوی دشمنان انقلاب بر علیه ملت ما اعمال گردید اما کشور ما با اتکا به جوانان و نیروهای با تجربه و متخصصین خود از تحریم به عنوان یک فرصت استفاده کرد. از مهم ترین راه های مقابله با تحریم نگرش اقتصاد مقاومتی است که یکی از ضروری ترین مقوله ها در جهت تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی، توجه به رونق تولید داخلی است. اهمیت به تولید داخلی و نیروهای متخصص بومی در قالب شرکت های دانش بنیان راه کار مناسبی در جهت غلبه بر مشکلات پیش آمده از تحریم‌های اعمالی است.

بیشتر