آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار نیرو - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • خطر اقتصاد یارانه‌ای برای صنعت برق

  دنیای‌اقتصاد: اقتصاد یارانه‌ای در صنعت برق تله‌ای است که در جای جای مسیر توسعه صنعت برق کمین کرده است؛ به اعتقاد مدیرعامل توانیر این تله‌گذاری بیش از آنکه به عوامل خارجی ارتباط داشته باشد، ناشی از تصمیمات داخلی بوده است. وی بر این باور است اگر چاره‌ای برای رهایی از این دام تعبیه نشود دو راه بیشتر وجود ندارد، یا باید خاموشی‌ها در کشور را پذیرفت یا مردم مدیریت اصلاح مصرف برق را بیش از پیش در دستور کار قرار دهند.
 • توسعه خصوصی‌سازی صنعت برق

  زینب طاری
  گروه بنگاه‌ها : رئیس هیات‌مدیره شرکت توسعه برق و انرژی سپهر معتقد است بخش غیردولتی همچنان می‌تواند سهم خود را در صنعت برق کشور تا ۸۰ درصد افزایش دهد.
 • ریشه کاهش انگیزه سرمایه‌گذاری

  گروه بنگاه‌ها: عضو هیات مدیره سندیکای شرکت‌های تولید‌کننده برق، با بیان اینکه وظیفه تولید بیش از ۵۰ درصد برق کشور بر عهده نیروگاه‌های غیردولتی است، حضور بخش غیردولتی و خصوصی در سیاست‌گذاری‌های حوزه نیرو را ضروری دانست. حمیدرضا فیالی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت‌های تولید‌کننده برق، ضمن انتقاد از حضور کمرنگ بخش غیردولتی صنعت برق در عرصه سیاست‌گذاری گفت: دیگر زمان آن رسیده که رابطه میان وزارت نیرو با تولید‌کنندگان غیردولتی برق اصلاح شود.
 • فناوری روز در سرزمین نیمروز

  گروه مپنا برای اولین بار در کشور با به‌کارگیری توانمندی‌ها و دانش مهندسی حاصل از تحقیق و توسعه، موفق به طراحی و ساخت کلیه تجهیزات نیروگاه ۴۲ مگاوات گازی شد و با نصب و راه‌اندازی اولین واحد از آن در شهر زاهدان، محصول کارآمد دیگری را به سبد محصولات خود افزود.

بیشتر