آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۶۵

  • کمترین قیمت نفت در هزاره سوم

    دنیای اقتصاد: در حالی که به‌نظر نمی‌رسد توافق کاهش تولید اوپک‌پلاس توانایی مقابله با ابرعامل منفی بازار نفت یعنی کمبود تقاضا را داشته باشد، بهای طلای سیاه دیروز به کمترین سطح خود از سال ۱۹۹۹ رسید. در حدود سه ماه گذشته با شروع پراکنش کرونا در چین و سپس در قریب به اتفاق کشورهای جهان، تقاضا برای نفت بیش از پیش افت کرده و به عاملی مهم‌تر از عرضه تبدیل شده است؛ به‌طوری‌که بلومبرگ پنج‌شنبه محاسبه کرده بود بیش از ۶۰ درصد کاهش قیمت نفت از ابتدای سال میلادی به‌دلیل کمبود تقاضا و بقیه به علت تحولات سمت عرضه بوده است. نهادهای بین‌المللی در جدیدترین گزارش‌های خود درباره تقاضا از جا‌به‌جایی رکوردهای تاریخی در این زمینه خبر داده‌اند.
  • افزایش سقف ذخیره کارت سوخت موقتی نیست

    ایرنا: سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: ‌افزایش سه ماهه سقف ذخیره‌سازی کارت سوخت موقتی نیست.فاطمه کاهی با اشاره به اینکه بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ‌سقف ذخیره‌سازی سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرده است، ‌گفت:‌ این تصمیم به منظور جلوگیری از افزایش تردد خودروها در راستای مقابله با کرونا اتخاذ شده اما اعلام نشده که موقتی خواهد بود. وی ادامه داد:‌ تا پیش از این زمان ذخیره‌سازی سهمیه بنزین پایان فروردین‌ماه بود اما این زمان به پایان تیرماه افزایش پیدا کرده است. به گفته کاهی، ‌با این تصمیم امکان ذخیره ۵۴۰ لیتر بنزین در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی وجود دارد وی البته تاکید کرد:‌ ممکن است در پایان این سه ماه، ‌با توجه به شرایط کشور و بیماری کرونا، ‌تصمیمات جدید گرفته شود. ‌بعد از سهمیه‌بندی بنزین در ۲۴ آبان سال گذشته، اعلام شد که هر کارت سوخت می‌تواند سهمیه ۶ ماه خود را مصرف نکرده و در کارت ذخیره کند. با توجه به اینکه در اولین روز اردیبهشت‌ماه، هفتمین سهمیه قرار است واریز شود، اگر سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت افزایش پیدا نمی‌کرد عملا ۶۰ لیتر بنزین از کارت سوخت حذف می‌شد.
  • کرونا وقفه‌ای در فعالیت‌های پارس جنوبی ایجاد نمی‌کند

    تسنیم: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در بازدید از دو منطقه گازی استان بوشهر بر ضرورت مدیریت همزمان پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و ادامه فعالیت‌های اجرایی طرح‌های در حال تکمیل پارس جنوبی تاکید کرد.محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در نخستین بازدید سال ۹۹ با حضور در دو منطقه گازی عسلویه و کنگان روند پیشرفت طرح‌های در حال توسعه پارس جنوبی را بررسی کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر