آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۱۷

 • بدترین ژانویه نفت در ۳ دهه

  دنیای‌اقتصاد: کرونا ویروسی که عمده اخبار مربوط به بازارهای جهانی را در کمتر از دو هفته گذشته قبضه کرده است، ژانویه سال جاری میلادی را به بدترین ماه ابتدایی از سال ۱۹۹۱ میلادی برای نفت بدل کرد. این در حالی بود که در نیمه نخست ماه گذشته، بهای نفت برنت تحت تاثیر تنش‌های میان ایران و آمریکا تا ارتفاع ۷۲ دلار به ازای هر بشکه نیز صعود کرده بود. اما طی روزهای پایانی قیمت طلای سیاه متاثر از نگرانی‌های مربوط به ویروس چینی تا سطوح کمتر از ۵۶ دلار سقوط کرد.
 • تایید رسمی لغو تحریم آمریکا علیه شرکت نفتکش چینی

  ایسنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌ها علیه شرکت‌های وابسته به کاسکو که بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی چین است، برداشته شد.وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد شرکت‌های وابسته به کاسکو از فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه حذف شده‌اند.وزارت خزانه‌داری آمریکا در ۲۵ سپتامبر شرکت کاسکو شیپینگ تانکر دالیان و شرکت CSTSS را به دلیل تجارت نفت با ایران هدف تحریم قرار داده بود.
 • سهم شرکت ملی نفت از فروش فرآورده‌های نفتی

  فارس: مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه شرکت ملی نفت از محل فروش داخلی و صادرات فرآورده‌های نفتی سهمی ندارد، اعلام کرد: در نظر گرفتن ردیف‌های درآمدی از محل ۵/ ۱۴ درصد صادرات و فروش داخلی فرآورده‌های نفتی مغایر قوانین بالادستی است.
 • نصب آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس‌جنوبی

  شانا: آخرین سکوی بخش فراساحل طرح توسعه فاز ۱۴ میدان گازی پارس‌جنوبی در خلیج‌فارس نصب شد.به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، سکوی اقماری ۱۴D، دیروز شنبه روی جکت خود در چهارمین موقعیت برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۴ پارس‌جنوبی نصب شد.
 • کسب رتبه برتر روابط‌عمومی «شبریز»

  گروه بنگاه‌ها: روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت تبریز در بین روابط‌عمومی‌های کشور برتر شناخته شد. روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت تبریز با ارائه ایده‌ای در زمینه مسوولیت‌های اجتماعی در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران حائز رتبه برتر شد.شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران با رویکرد «ایده‌پردازی» و «تجربه‌محوری»، در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان مدیریت صنعتی در تهران برگزار شد. در این کنفرانس بین‌المللی پالایشگاه تبریز با ارائه مقاله‌ای با عنوان «نقش روابط‌عمومی در استقرار مسوولیت اجتماعی (با تاکید بر: شرکت پالایش نفت تبریز)» تالیف شاکر خفایی رئیس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت پالایش نفت تبریز، حائز رتبه برتر شد. همچنین در حاشیه این کنفرانس نشست تخصصی با موضوع «اهمیت جایگاه تجربه محوری و ایده پردازی در روابط‌عمومی» با حضور مدیران روابط‌عمومی‌ها برگزار شد که ایده‌ها و تجارب برخی مدیران به‌خصوص مدیر روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت تبریز نیز ارائه شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر