آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۷۷۰

  • سورپرایز سعودی برای بازارنفت

    دنیای اقتصاد: نشست دوروزه اوپک‌پلاس در حالی به پایان رسید که عربستان معامله‌گران بازار نفت را غافلگیر کرد. گرچه روز پنج‌شنبه اعلام شده بود میزان کاهش تولیدات کشورهای نفتی ۵۰۰ هزار بشکه در روز است، سعودی‌ها جمعه شب اعلام کردند ۴۰۰ هزار بشکه مازاد بر این رقم را به‌طور داوطلبانه از تولیدات خود کم می‌کنند. به این ترتیب، قیمت نفت که معاملات دیروز را در محدوده منفی آغاز کرده بود، پس از اعلام این خبر با رشد بیش از ۲ درصدی مواجه شد و نفت برنت قیمت‌های بالاتر از ۶۴ دلار بر بشکه را نیز تجربه کرد.
  • زنگنه: تا وقتی پول نفت در اینستکس جابه‌جا نشود اتفاقی نیفتاده است

    دنیای‌اقتصاد: به رسم نشست‌های اخیر اوپک، وزیر نفت پنج‌شنبه شب در حاشیه این نشست با برخی خبرنگاران به گفت‌وگو پرداخت. بخش مهمی از اظهارات بیژن زنگنه به مواضع نفتی ایران در دوران تحریم و پس از رفع تحریم‌ها اختصاص داشت؛ او هرچند رفع تمامی تحریم‌های بانکی و نفتی را شرطی برای مذاکره با آمریکا دانسته و از تعمیق بیشتر توافق نفتی اوپک و متحدانش حمایت کرد، اما در عین حال اعلام که به محض رفع تحریم‌ها، ایران بدون هیچ تعللی به تولید پیش از تحریم‌ها باز خواهد گشت. آن‌طور که «ایرنا» گزارش داده است، اصلاح قیمت بنزین و تاثیر آن بر میزان مصرف از دیگر موضوعاتی بود که وزیر نفت به آن پرداخته است.
  • نروژ تولید در بزرگ‌ترین میدان نفتی غرب اروپا را افزایش می‌دهد

    تسنیم: شرکت نفت دولتی نروژ با وجود تلاش سران جهان برای توقف روند گرم شدن جهان به‌ سبب سوخت‌های فسیلی تولید در بزرگ‌ترین میدان نفتی غرب اروپا را افزایش می‌دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر