آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۷۱۳

 • عبور نفت از شوک پهپادی؟

  دنیای اقتصاد: ۱۰ روز بعد از حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو، بازار نفت روز گذشته از هیجانات اخبار مربوط به این حملات فاصله گرفت. انتشار یک خبر به نقل از منابع آگاه مبنی بر اینکه عربستان سعودی حدود ۷۵ درصد از تولیدات از دست رفته را در پی حملات به دست آورده و تا پایان هفته آینده نیز به سطح کامل تولیدات بازمی‌گردد؛ یکی از عوامل عقب‌نشینی قیمت‌ها و آرام شدن جو در بازار نفت بود.
 • نقش ذخایر استراتژیک نفت خام چین در آینده بازارطلای سیاه

  دنیای اقتصاد: اثرات حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان، دامنه وسیعی داشت که حالا بخشی از آن به اسرار نفتی چین رسیده است. براساس گزارشی به قلم کلاید راسل، ستون‌نویس رویترز، یکی از موارد جالب توجه در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان، افشاگری چین مبنی‌بر موجودی نفت خام کافی این کشور برای ۸۰ روز است.
 • مشارکت ملی حفاری با شرکت‌های اکتشاف و تولید داخلی در قالب کنسرسیوم

  شانا: مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت در قالب کنسرسیوم با دیگر شرکت‌های E&P داخلی در همه مناقصه‌های برگزار شده مشارکت دارد و بخش‌های تامین دکل و خدمات فنی و مهندسی پروژه‌ها از سوی این شرکت ارائه خواهد شد.
 • وزیران نفت ایران و سوریه بر توسعه همکاری میان دو کشور تاکید کردند

  شانا: وزیر نفت توسعه همکاری میان ایران و سوریه را یکی از محورهای دیدار با همتای سوری خود عنوان کرد و گفت: هر چه ثبات و صلح به سوریه برگردد، حضور و مشارکت شرکت‌های ایرانی برای بازسازی این کشور بیشتر خواهد شد.

بیشتر