آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۹۶

  • تاکتیک شکست تحریم نفت

    دنیای اقتصاد: فروش فرآورده‌های نفتی در شرایطی که تحریم‌های یکجانبه آمریکا صادرات نفت خام ایران را تحت‌تاثیر قرار داده، راهی برای حفظ درآمدهای نفتی کشور است. براساس گزارش‌های موجود، تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه کشورمان، روند فروش خارجی و داخلی فرآورده‌های نفتی مانند نفت کوره و ال‌پی‌جی را با تغییراتی همراه کرده است.
  • اولویت شماره یک سعودی‌ها

    ایسنا: در شرایطی که قیمت نفت بسیار پایین‌تر از سطح مطلوب سعودی‌ها معامله می‌شود، این موضوع به مهم‌ترین دغدغه بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان تبدیل شده است.
  • درآمد ۶ میلیارد دلاری عراق از فروش نفت در یک ماه

    تسنیم: وزیر نفت عراق گفت این کشور بیش از ۱۱۱ میلیون بشکه نفت خام در ماه آگوست صادر کرده که بیش از ۶ میلیارد دلار درآمد برای عراق داشته است. به گزارش ترند، وزارت نفت عراق طی بیانیه‌ای با اشاره به آمار سازمان دولتی بازاریابی نفت اعلام کرد: «کل صادرات نفت خام عراق در ماه آگوست به ۷/ ۱۱۱ میلیون بشکه رسید که به‌طور میانگین معادل ۶/ ۳ میلیون بشکه در روز بود و ۳۴/ ۶ میلیارد دلار برای عراق درآمد داشت.» طبق این بیانیه، میانگین قیمت فروش نفت خام عراق در ماه آگوست ۸/ ۵۶ دلار در هر بشکه بود. عراق ۵۲/ ۱۰۷میلیون بشکه نفت از میادین نفتی مرکزی و جنوبی، ۲۵/ ۳ میلیون بشکه از استان شمالی کرکوک صادر کرده است. طبق این بیانیه عراق همچنین در ماه آگوست ۳۴۷۹ بشکه نفت خام به کشور همسایه اردن صادر کرده که به طور میانگین معادل ۱۱۲ بشکه در روز می‌شود. اقتصاد عراق به شدت وابسته به صادرات نفت خام است که بیش از ۹۰ درصد درآمد این کشور را تشکیل می‌دهد.

بیشتر