آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۴۳

 • بازی‌سازان نفت تا پایان ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: بهترین عملکرد ماهانه نفت‌خام از ژانویه ۲۰۱۹ در شرایطی ماه گذشته میلادی به ثبت رسید که در چشم‌انداز بازار نفت نیز گشایش‌هایی ایجاد شده است. بازگشت روابط تجاری آمریکا و چین به مسیر بهبود پس از دیدار روسای‌جمهور این دو کشور در کنار توافق روسیه و عربستان برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک‌پلاس تا ۹ ماه دیگر، دو عاملی بودند که افزایش خوش‌بینی به مسیر قیمت نفت را در نیمه دوم ۲۰۱۹ به همراه داشتند. با این حال فعال شدن کانال مالی ایران و اروپا نگرانی‌هایی را در سمت عرضه بازار ایجاد کرده است.
 • رونق شرکت ملی نفتکش با وجود تحریم‌ها

  ایسنا: مدیرعامل شرکت ملی نفتکش، نوسازی ناوگان را از برنامه‌های استراتژیک دانست و گفت که اخیرا جلسه‌ای در نهاد ریاست جمهوری در این زمینه داشتیم؛ اما با توجه به اینکه تامین فاینانس پیچیده است، قصد داریم ابتدا زیرساخت‌ها را با استانداردهای بین‌المللی همسو کنیم و بعد سفارش ساخت جدید در داخل داشته باشیم. نصرالله سردشتی اظهار کرد: شرکت ملی نفتکش حدود ۶۰ فروند کشتی دارد که سال گذشته حدود ۳۲ فروند کشتی را در چین و امارات تعمیر کردیم.
 • نشت ۱۵ ساله نفت آمریکا در خلیج مکزیک

  تسنیم: دانشمندان با استفاده از ابزارهای آکوستیک (صوتی) تخمین می‌زنند ۹ تا ۴۷ بشکه یا حدود ۳۸۰ تا ۱۹۰۰ گالن نفت هر روز در خلیج مکزیک به داخل اقیانوس نشت می‌کند. یک ابزار دیگر با نام بابلومیتر نشتی را ۱۹ تا ۱۰۸ بشکه معادل ۸۰۰ تا ۴۵۰۰ گالن تخمین می‌زند. به گزارش سی‌ان‌ان، ۱۵ سال است نفت به آب‌های خلیج مکزیک نشت می‌کند.طبق بررسی جدید فدرال، یک سکوی نفتی پس از توفان در این منطقه ویران شد.
 • جاه‌طلبی‌های نفتی عراق با پایبندی به توافق اوپک همخوانی ندارد

  شانا: جاه‌طلبی‌های نفتی عراق با پایبندی به سهمیه تولید این کشور در توافق جهانی کاهش تولید نفت ناهمخوان است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر