آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۲۴

 • اتحاد نفتی در محدوده خطر

  دنیای اقتصاد: عامل نوسان نفت این بار در جبهه‌ای تازه فعال شد؛ جایی که توافق کاهش تولیدات میان اوپک و برخی صادرکنندگان نفتی با محوریت روسیه به پایان مهلت قانونی نزدیک می‌شود. وزیر نفت روسیه ضمن درخواست تعویق زمان برگزاری نشست اوپک، نسبت به تداوم کاهش تولید ابراز بی‌تمایلی کرده است. مخالفت اعضای اوپک با این اظهارات و خطر پایان توافق، قیمت نفت را کاهشی کرد. دیروز اما وزیر نفت سعودی‌ها در دیدار با همتای روسی خود، حفظ توافق را دست‌یافتنی دانست و عامل بازگشت قیمت‌ها در بازار جهانی شد.
 • اقدام وزارت نفت در کشف و برخورد با فساد مالی در یکی از شرکت‌های وابسته

  شانا: در پی گزارش دریافتی در تاریخ دوازدهم خردادماه جاری از سوی مدیر ارشد یکی از شرکت‌های وابسته درباره وقوع تخلف مالی در آن مجموعه با دستور وزیر نفت و با رسیدگی دقیق اداره کل بازرسی وزارتخانه، سوءاستفاده انجام شده توسط افراد دخیل بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان کشف و اقدامات مجرمانه ۸ تن از افراد در این موضوع مشخص شد. طی بازرسی انجام‌شده از یکی از متهمان مبلغ ۶۳ هزار یورو به علاوه ۱۳ هزار دلار باز پس گرفته شد. بنابراین ضمن ارجاع پرونده تخلفات این افراد به مراجع اداری و برکناری همه ایشان از سمت‌های تحت تصدی رسما از دادستانی عمومی و انقلاب تهران تعقیب کیفری افراد به واسطه اتهامات انتسابی در‌خواست شد.
 • مقابله با سودجویی از کارت‌های سوخت در سیستان و بلوچستان

  ایسنا: فرماندار شهرستان خاش با بیان اینکه باید ۳۵۰ هزار کارت سوخت ویژه خودروهای استان وجود داشته باشد گفت: ولی بر اساس گزارش‌های مسوولان استان هم اینک افزون بر ۸۰۰ هزار کارت سوخت در جایگاه‌های سوختی استان فعال هستند و بسیاری از باندهای مافیایی سهمیه سوخت مردم منطقه را دریافت و به فروش می‌رسانند.
 • مشعل‌سوزی در آمریکا رکورد زد

  ایسنا: سوخت گاز طبیعی در بزرگ‌ترین‌ میدان نفتی آمریکا در سه ماهه نخست امسال به دلیل کمبود خط لوله، به بالاترین رکورد همه زمان‌ها رسید. گزارش جدید شرکت «ریستاد انرژی» نشان داد تولیدکنندگان در منطقه پرمیان باسین که در غرب تگزاس و شرق نیومکزیکو واقع شده و تولید نفت آمریکا را به رکورد بالایی رسانده است، ۶۶۱ میلیون فوت‌مکعب در روز گاز را سوزانده یا تخلیه کردند. سطح مشعل‌سوزی و تخلیه گاز طبیعی منطقه پرمیان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ بیش از دو‌برابر تولید مجتمع مارس یورسای شرکت رویال‌داچ‌شل در خلیج‌مکزیکو بود. این تأسیسات که بهره‌ورترین تاسیسات گاز در خلیج مکزیکو است، حدود ۲۶۰ تا ۲۷۰ میلیون فوت‌مکعب گاز در روز تولید می‌کند.
 • نشست فوق‌العاده دولت هند در زمینه واردات نفت و گاز از ایران

  ایرنا: آمیت شاه وزیر کشور، اس جیشانکار وزیر امور خارجه و دارمندرا پرادان وزیر نفت هند در یک جلسه فوق‌العاده با موضوع تصمیم‌گیری برای واردات نفت و گاز هند از ایران و کشورهای دیگر جهان شرکت کردند. نشریه «استیتس من» نوشت: مقامات آگاه دولتی هند اعلام کردند که این نشست برای تصمیم‌گیری درخصوص واردات نفت از ایران و کشور‌های دیگر و همچنین سرمایه‌گذاری در ذخایر نفتی هند انجام شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر