آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۲۲

 • دوگانگی انتظارات در بازار نفت

  دنیای اقتصاد: دخالت‌های دوباره رئیس‌جمهوری آمریکا در امور اقتصادی، بزرگ‌ترین‌ افت ماهانه بهای نفت در ۶ ماه گذشته را در پایان ماه مه باعث شد و در عملکرد هفتگی بازار نفت نیز اثر کاهشی چشمگیری به جا گذاشت. وضع تعرفه بر واردات کالاهای مکزیکی به آمریکا با هدف کنترل عبور مهاجران در مرز این دو کشور، تازه‌ترین اقدام دونالد ترامپ بود که روز جمعه نگرانی بازارهای کالایی از جمله نفت را به همراه داشت.
 • زیان پالایشگاه‌های آسیا از تحریم‌های نفتی ایرانی

  ایسنا: پالایشگاه‌های آسیایی نخستین ماه بدون نفت ایران را سر کردند اما محرومیت از نفت ایران برای آنها بدون هزینه نبود. آمریکا در اوایل ماه مه حاضر نشد معافیت‌هایی که نوامبر گذشته به هشت خریدار بزرگ نفت ایران صادر کرده بود تمدید کند و دولت دونالد ترامپ به‌طور روشن اعلام کرد قصد دارد همه صادرات ایران را متوقف کند.
 • وزیر نفت اولویت‌های شرکت‎های اصلی وزارت نفت را ابلاغ کرد

  دنیای اقتصاد: وزیرنفت، اولویت سال ۹۸ چهار شرکت اصلی وزارت نفت و معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری را همسو با برنامه ملی اقتصادی مقاومتی برای اجرا ابلاغ کرد.
 • صنعت نفت ژاپن برای افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل آماده می‌شود

  شانا: صنعت نفت ژاپن خود را برای افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل نفت از خاورمیانه آماده می‌کند.به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، تاکاشی تسوکیوکا، رئیس اتحادیه نفت ژاپن اعلام کرد که با توجه به گسترش شمول هزینه‌های بیمه جنگ در منطقه خاورمیانه و تسری آن به سواحل امارات و عمان، هزینه‌های خرید نفت از خاورمیانه افزایش می‌یابد. وی تصریح کرد که شرکت بیمه لویدز انگلیس اعلام کرده است منطقه پوشش بیمه جنگ گسترش می‌یابد و بندر فجیره امارات و دریای عمان را نیز در بر می‌گیرد.این مسوول ژاپنی اعلام کرد: قرار است نرخ بیمه جنگ در آینده اعلام شود و بیمه محموله‌ها، تغییری نخواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر