آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۱۴

 • افزایش ۱۰ درصدی قیمت CNG

  دنیای اقتصاد: از امروز هر مترمکعب سی‌ان‌جی با افزایش قیمت ۱۰ درصدی نسبت به قبل عرضه خواهد شد. افزایش قیمت این سوخت جایگزین بنزین در حالی انجام می‌پذیرد که پیش شرط آن، یعنی «اصلاح قیمت بنزین» با وجود ماه‌ها بحث و ارائه چندین طرح پیشنهادی، همچنان مسکوت مانده است. با توجه به میزان مصرف ۲۰ میلیون مترمکعبی سی‌ان‌جی در روز، انتظار می‌رود در حدود ۳۵۰ میلیارد تومان از محل این افزایش نرخ نصیب دولت شود؛ مبلغی که در ابعاد کشوری قابل‌اعتنا نیست.
 • قول زنگنه به مجلس برای حفظ صادرات نفت

  دنیای اقتصاد: وزیر نفت با حضور بین نمایندگان مجلس وعده داده که میزان صادرات نفت را در سطح قید شده در بودجه کشور نگه دارد. قانون بودجه سال ۹۸ با فرض فروش روزانه ۵/ ۱ میلیون بشکه نفت خام تدوین شده، اما در حال حاضر برآوردهایی که از میزان صادرات نفت کشور می‎شود فاصله بسیاری با این رقم دارد.
 • نفت آلوده روسیه به آسیایی‌ها قالب شد

  ایسنا: شرکت‌های بازرگانی ویتول و یونی پک حدود ۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه را که خریداران اروپایی حاضر به قبول آن نشده بودند به آسیا فرستادند.
 • رشد ۵۹ درصدی سود «شکبیر»

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پتروشیمی امیرکبیر به ازای هر سهم سال ۹۷ مبلغ ۲ هزار و ۲۵۳ ریال سود کنار گذاشت.به گزارش «دنیای اقتصاد» این رقم در مقایسه با رقم یک هزار و ۴۱۴ ریالی سال ۹۶ معادل ۵۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.سود ناخالص «شکبیر» در سال ۹۷ معادل ۸ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال بوده که ۵۱ درصد رشد را نسبت به سال ۹۶ تجربه کرده است.سود عملیاتی این شرکت نیز با ۸۲ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل بالغ بر ۸ هزار و ۹۵۲ میلیارد ریال در سال ۹۷ است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر