آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۵۸۸

  • لابی آخر ترامپ علیه نفت ایران

    دنیای اقتصاد: بازار نفت همچنان تحت‌تاثیر نگرانی از سمت عرضه قرار دارد، از همین‌رو هفته گذشته نیز هرچند اندک اما شاهد افزایش قیمت این کالا بودیم. بهای نفت برنت در آخرین روز معاملات هفته کاری گذشته، به ۷۲ دلار بر بشکه بسیار نزدیک شد و رشد هفتگی ۶/ ۰ درصدی را به ثبت رساند. این چهارمین هفته متوالی بود که این نفت شاخص در مسیر افزایشی قرار گرفت. نفت‌خام آمریکا نیز ۶۴ دلار بر بشکه معامله شد و با رشد قیمت هفتگی ۲/ ۰ درصد برای هفتمین هفته متوالی افزایش یافت.
  • جای خالی تصمیمات جسورانه در قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی

    ایرنا: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت معتقد است: در قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی در کشور، جای تصمیمات جسورانه خالی است و همین امر باعث شده تا هر سال، معادل یک میلیارد و ۳۴۸ میلیون بشکه نفت خام، انرژی در ایران مصرف شود. محسن دلاویز با اشاره به آسیب‎های جبران‎ناپذیر اقتصادی ناشی از پرداخت یارانه هنگفت انرژی در کشور، گفت: قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی نیازمند تصمیمات منطقی و جسورانه است.
  • حمایت همه‌جانبه زنگنه از بازرسی وزارت نفت

    شانا: وزیر نفت بر حمایت همه‌جانبه از بازرسی وزارت نفت تاکید کرد و گفت: در مبارزه با فساد قوم و خویش و رفاقت نداریم. بیژن زنگنه صبح روز شنبه (۳۱ فروردین ماه) در جمع بازرسان چهار شرکت اصلی وزارت نفت با تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه بازرسی وظایف زیادی دارد و مهم‌ترین‌ مساله‌ای که من از شما می‌خواهم به آن بپردازید، فساد است، تاکید کرد: چرخش مالی سالانه صنعت نفت حدود۱۵۰ میلیارد دلار است که رقم بالایی است و امکان ایجاد فساد را مهیا می‌کند. بنابراین در این شرایط باید روی فساد مالی حساس باشید و بر مبارزه با آن تمرکز کنید.

بیشتر