آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۸۵

 • تنگنای تصمیم‌گیری برای بقای اوپک

  سارا مالکی
  دنیای اقتصاد: اوپک امیدوار است در نشست ۱۷۵ آخر این هفته در وین بتواند برای کاهش تولید تصمیم‌گیری کند. اما به نظر نمی‌رسد این اتفاق به راحتی رقم بخورد زیرا این سازمان در شرایطی قرار دارد که «انتخاب‌هایش» بیش از هر زمان دیگری سخت شده است. تنگناهای فعلی در شرایطی بر سر راه اوپک وجود دارد که نگرانی از «اثر قیمتی» و «از دست دادن سهم بازار» همواره در بزنگاه‌های تصمیم‌گیری برای این سازمان وجود داشته است.
 • دیدار وزیران انرژی عربستان و روسیه در حاشیه اجلاس گروه ۲۰

  ایسنا: الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ با خالد الفالح، همتای سعودی خود دیدار کرد. خبرگزاری ریانووستی پیش از این دیدار به نقل از نواک نوشته بود: دو طرف درباره کاهش تولید نفت در سال ۲۰۱۹ گفت‌وگو خواهند کرد. نواک همچنین گفت: انتظار می‌رود تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۹ مشابه سطح تولید امسال بماند اما با توجه به توافق میان اعضای اوپک و غیراوپک، ممکن است تغییراتی پیدا کند. اوپک و متحدانش قرار است ششم دسامبر برای مذاکره درباره تولید نفت در وین دیدار کنند. بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی عربستان سعودی پیش‌تر اعلام کرده بود کشورش به تنهایی تولید نفت را کاهش نخواهد داد.
 • تاکید وزیر نفت پاکستان بر تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران

  تسنیم: وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان با بیان اینکه دولت جدید پاکستان خواستار تکمیل خط لوله صادرات گاز ایران به این کشور است، تاکید کرد: پاکستان این پروژه را اجرا خواهد کرد.
 • آخرین اخبار از ثبت‌نام و دریافت کارت سوخت

  ایسنا: آخرین آمار حاکی است که از هفته گذشته که فرآیند ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شده، سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت سوخت به سامانه الکترونیکی و اپلیکیشن خدمات دولت همراه مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵۵ هزار نفر ثبت‌نام موفق داشتند. از سوی دیگر درخواست ۱۵ هزار نفر که از طریق کد دستوری #۴* اقدام کرده‌اند، موفق بوده و تعداد ثبت نام موفق افرادی که به‌صورت حضوری اقدام کرده‌اند نیز ۱۵۰ هزار نفر اعلام شده است. بنابراین درمجموع درخواست ۳۲۰ هزار نفر موفق بوده است.
 • تغییرات ناگهانی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی اتفاق نمی‌افتد

  شانا: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه به دنبال تغییرات ناگهانی در ساختار سازمانی شرکت نیستیم، تاکید کرد: برخی تغییرات با هدف ارتقای سازمان انجام می‌شود. بهزاد محمدی در مراسم تکریم و معارفه رئیس امور مجامع و سهام این شرکت اظهار کرد: برخی تغییرات در ساختار سازمانی مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیاز است، اما این تغییر به معنای این نیست که همکاران عملکرد خوبی نداشته‌اند. آنها در سمت‌های دیگر امکان فعالیت بهتری خواهند داشت.
 • رکورد‌شکنی ایرانول در فروش و افزایش سهم بازار روغن موتور

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در آستانه شانزدهمین سال تاسیس این شرکت از رکوردشکنی ایرانول در فروش و افزایش سهم بازار روغن موتور خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر