آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۱۹

 • سه انگیزه هندی خرید نفت ایران

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته دو مقام عالی رتبه دولت ترامپ به هند سفر کردند تا در کنار مذاکره درخصوص برخی موضوعات، این کشور را برای «توقف خرید نفت از ایران» متقاعد کنند؛ آنها حامل این پیام بودند که اگر دولت هند از دستورات فرامرزی آمریکا پیروی نکند شامل تحریم‌های آمریکا خواهد شد.
 • خیز «آرامکو» برای نوآوری

  دنیای اقتصاد: غول نفتی-دولتی سعودی‌ها، گوی سبقت را از رقیبان خود در نبردهای نوآورانه ربوده است. شرکت «آرامکو (Aramco)» عربستان به‌دنبال افزایش محصولات و خلق استفاده‌های جدید از تولیدات نفتی خود است. این شرکت دولتی تلاش می‌کند خود را به یک نیروگاه نوآوری تبدیل کند، در حالی که برنامه آن برای عرضه عمومی سهامش همچنان به حالت تعلیق است.
 • تقاضای جهانی نفت زودتر از انتظارها به روزانه ۱۰۰ میلیون بشکه می‌رسد

  شانا: دبیرکل اوپک اعلام کرد که انتظار می‌رود تقاضای جهانی نفت زودتر از پیش‌بینی‌های گذشته، به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز برسد. به گزارش خبرگزاری رویترز از کیپ‌تاون، محمد بارکیندو اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز می‌رسد که زودتر از پیش‌بینی‌های گذشته است. وی همچنین اعلام کرد برای تشویق سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، شرایطی با ثبات ضروری است.
 • شناسایی راهکارهای کاهش مصرف بنزین با جدیت پیگیری می‎شود

  شانا: مدیرعامل شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت تدبیر دستگاه‎های مسوول از جمله وزارت نفت در زمینه مهار مصرف بنزین در کشور گفت: این شرکت، راهکارهای ممکن را با جدیت پیگیری می‎کند.
 • افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا

  ايسنا: عربستان سعودی صادرات نفت خود به آمریکا را به میزان قابل توجهی افزایش داده که نشان می‌دهد بزرگ‌ترین‌ صادرکننده اوپک به فشار دونالد ترامپ برای آرام کردن بازار انرژی پاسخ گفته است.
 • تولید نفت روسیه روزانه ۱۰۰ هزار بشکه کاهش یافت

  شانا: تولید نفت خام روسیه در ماه آگوست (مرداد- شهریور) نسبت به ماه جولای (تیر- مرداد) ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.به گزارش مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، روسیه در ماه آگوست ۱۱ میلیون و ۶۴۰ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است که نسبت به ماه پیش، ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش نشان می‌دهد. برخلاف افزایش تولید نفت شرکت‌های روسنفت و گازپروم نفت، تولید نفت شرکت‌های کوچک این کشور با کاهش همراه شد.بر اساس گزارش وزارت انرژی روسیه، تولید نفت روس نفت و گازپروم نفت در ماه آگوست با ۲۰۰ هزار بشکه افزایش به ۳ میلیون و ۵۸۴ هزار بشکه در روز رسید.
 • اوپک و متحدانش افزایش تولید نفت را به بحث می‌گذارند

  تسنیم: کمیته فنی اوپک و تولید‌کنندگان غیراوپکی نفت اواخر ماه جاری میلادی پیشنهاد‌ها در زمینه تعیین سهم هر کشور از افزایش تولید را به بحث خواهند گذاشت. به گزارش رویترز، بعد از توافق اوپک بر سر تعدیل توافق کاهش تولید در ماه ژوئن، سهمیه‌بندی افزایش تولید یک موضوع چالشی محسوب می‌شود.منابع آگاه به رویترز گفته‌اند، کمیته فنی مشترک که مسوولیت نظارت بر اجرای توافق کاهش تولید را بر عهده دارد، روز ۱۷ سپتامبر پیشنهاد‌ها در مورد تعیین سهم هر کشور از افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید را مورد بررسی قرار خواهد داد. پیش از این بررسی این موضوع برای سه‌شنبه آینده برنامه‌ریزی شده بود.
 • هزینه‌کرد توتال در ایران می‌ماند

  شانا: وزیر نفت گفت: توتال قرار نیست مبلغی به‌عنوان جریمه به ایران پرداخت کند، بلکه مبلغی که این شرکت تاکنون در فاز ۱۱ پارس جنوبی هزینه کرده است تا زمان بهره‌برداری و تولید بازپرداخت نمی‌شود. به گزارش خانه ملت، بیژن زنگنه درباره سرنوشت قرارداد ایران و توتال و سرنوشت هزینه‌کرد این شرکت گفت: قرار نیست توتال مبلغی به‌عنوان جریمه به ایران پرداخت کند، بلکه مبلغی که تاکنون این شرکت در فاز ۱۱ پارس جنوبی هزینه کرده بازپرداخت نمی‌شود، تا زمانی که این فاز به تولید برسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر