آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۹۵

 • مقاومت نفت در برابر ترامپ

  دنیای اقتصاد: توییت‌های پی‌درپی ترامپ و فشار او به برخی اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت، روز گذشته بی‌اثری خود را نشان داد. همزمان با آغاز فاز نخست تحریم‌های آمریکا علیه ایران، دو شاخص جهانی نفت خام با افزایش قیمت همراه شدند. بر‌خلاف انتظار ترامپ، افزایش تولید عربستان و روسیه راهکاری اثرگذار برای کاستن از نگرانی کمبود عرضه نفت ایران در بازار نبوده است. بنابراین کارشناسان معتقدند ترامپ باید به دنبال راهی برای کم‌کردن فشار کاهش عرضه ایران به بازار نفت باشد تا شانس خود را در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره از دست ندهد.
 • صادرات نفت عربستان به آمریکا افزایش یافت

  ایسنا: عربستان سعودی بیشترین میزان نفت در ۱۵ ماه گذشته را به آمریکا ارسال می‌کند.
 • اکتشاف نفتی بزرگ پاکستان در نزدیکی مرز ایران

  ایسنا: شرکت اکسون موبیل به کشف ذخایر نفتی بزرگ در پاکستان نزدیک مرز این کشور با ایران نزدیک شده و این ذخایر ممکن است حتی از ذخایر نفت کویت بزرگ‌تر باشد.
 • افزایش تولید نفت کارون

  شانا: جلسه توجیهی طرح‎های نگه‌داشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن مناطق نفت‎خیز جنوب در شرکت بهره‎برداری نفت و گاز کارون برگزار شد. به گزارش شرکت بهره‎برداری نفت و گاز کارون، برای هماهنگی و برنامه‎ریزی برای پیشبرد اهداف تعریف شده، جلسه توجیهی طرح نگه‌داشت و افزایش تولید چهار مخزن منتخب شرکت کارون در قالب ۲۸ مخزن منتخب شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب با حضور نمایندگان مدیریت‎ها و اداره‌های مختلف این شرکت برگزار شد. در این نشست ضمن تشریح اهداف و پروژه‎های تعریف شده در قالب بسته‎های چهارگانه، بر لزوم همکاری هرچه بیشتر با شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب برای پیشبرد اهداف طرح نگه داشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن مناطق نفت‎خیز جنوب تاکید شد. بر اساس مطالعات انجام شده، پیش‌بینی می‎شود در این طرح با حفر چاه‎های جدید، تعمیر چاه‎های موجود و اجرای دیگر پروژه‎های زیرسطحی و روسطحی، تولید روزانه نفت در شرکت کارون ۱۱۴ هزار بشکه افزایش یابد.
 • پایان دوران تحریم‌های بنزینی ایران

  شانا: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: هم‌اکنون تولید بنزین وضع مناسبی دارد و دوران تحریم‌های بنزینی ایران به سر آمده است.
 • کاهش واردات LNG چین از آمریکا با ادامه جنگ تجاری

  ایسنا: کاربران نهایی و تامین‌کنندگان چینی متعدد پیش‌بینی کردند تعرفه ۲۵ درصدی که دولت این کشور برای واردات LNG آمریکا پیشنهاد کرده است، احتمالا مانع خرید تک محموله‌های آمریکایی در آینده نزدیک خواهد شد.
 • اروپا از تکمیل پروژه خط لوله گازی ایران-پاکستان حمایت می‌کند

  شانا: سفیر اتحادیه اروپا در پاکستان اعلام کرد که این نهاد درباره تکمیل پروژه خط لوله انقال گاز ایران به پاکستان اعتراضی ندارد.به گزارش روزنامه نیوز اینترنشنال، فرانسوا کوتن، سفیر اتحادیه اروپا در پاکستان، روز دوشنبه، ۱۵ مرداد ماه اعلام کرد این نهاد به ساخت پروژه خط لوله گاز ایران - پاکستان اعتراضی ندارد. همچنین روزنامه نیشن به نقل از یک مسوول پاکستانی خبر داد که مذاکرات درباره ادامه توسعه خط لوله یادشده، از ماه آینده میلادی ازسر گرفته می‌شود. به گفته وی، هیات‌ ایرانی برای سفر به پاکستان آماده است، اما دولت موقت پاکستان اعتقاد دارد که تصمیم درباره این پروژه باید از سوی دولت آینده این کشور اتخاذ شود. مسوول یادشده گفت: هر دو طرف برای یافتن راه ادامه اجرای پروژه با وجود تحریم‌های آمریکا، همفکری می‌کنند. وی افزود: مهم‌ترین اولویت هر دو کشور، همکاری برای یافتن زمان‌بندی جدید برای تکمیل پروژه است.

بیشتر