آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۴۹

 • شروع مثبت نفت با سیگنال اوپک

  دنیای اقتصاد: قیمت طلای سیاه در نخستین روز کاری بازار جهانی نفت، تحت تاثیر نگاه مثبت بزرگان نفتی به تداوم توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۸، با رشد همراه شد. با این حال در ادامه معاملات تحت فشار ناشی از افزایش تولید لیبی کاهش یافت. به گزارش رویترز رشد تولید لیبی در حالی باعث ریزش اندک قیمت نفت در معاملات روز گذشته شد که چنانچه سیگنال مثبت بزرگان نفتی به تداوم کاهش تولید وجود نداشت، احتمالا بازار با ریزش بیشتر قیمت‌ها همراه می‌شد.
 • دستاورد کشور در میزان برداشت از میادین مشترک نفت و گاز چشمگیر است

  ایرنا: معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه وزارت نفت چشمگیر بوده است، گفت: دستاورد کشور در موضوع برداشت نفت و گاز از میادین مشترک قابل توجه است و باید در اجرای طرح‌های مرتبط با این صنعت سریع‌تر و جدی‌تر بود.
 • ۵ فاز پارس‌جنوبی در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد

  شانا: وزیر نفت تکمیل ۱۱ فاز پارس‌جنوبی در چهار سال را کار بزرگی دانست و گفت: سال آینده ۵ فاز پارس‌جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد. بیژن زنگنه که روز گذشته به همراه اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به منطقه پارس‌جنوبی سفر کرده بود، در نشست بررسی مسائل و پیشرفت‌های این منطقه، انرژی را مزیت کشور عنوان کرد و افزود: زنجیره تولید از همان ابتدا در عسلویه لحاظ شد و در کنار تولید گاز، مجتمع‌های عظیم پتروشیمی تاسیس شدند.
 • رشد بالای فروش روغن موتور ایرانول

  گروه بنگاه‌ها: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گزارشی از وضعیت تولید، توزیع و قیمت روغن موتور در ۹ ماهه امسال را اعلام کرد. براساس گزارش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، چهار شرکت تولیدکننده عمده روغن کشور،۲۷۴ هزار مترمکعب روغن موتور در ۹ ماهه امسال تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷۰ هزار مترمکعب بوده با افزایش همراه بوده است. شرکت نفت ایرانول تنها شرکتی است که در فروش روغن موتور در ۹ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است. این گزارش می‌افزاید: این در حالی است که لوبکات ماده اصلی و اولیه تولید روغن‌ موتور به‌رغم ثابت بودن قیمت فروش محصولات تولیدی چهار شرکت در ۹ ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۴۴ درصد افزایش قیمت مواجه بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر