آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۳۴

 • شاخص انحرافی صادرکنندگان نفتی

  دنیای اقتصاد: نفت که سال جدید را به خوبی شروع کرده بود، به رشد قیمت در روزهای اخیر ادامه داد به‌طوری‌که نفت شاخص برنت فاصله خود را با مرز ۷۰ دلاری بسیار کاهش داده و حال رسیدن به این قیمت چندان دور از دسترس به نظر نمی‌رسد. از کمبود نفت در آمریکا که به افت ذخایر انبارهای نفتی این کشور منجر شد و برخی تجمعات در ایران، به‌عنوان دو عامل مهم افزایش قیمت‌ها در هفته گذشته یاد می‌شود و تعدیل این موارد موجب شد روز گذشته بازار نفت افت محدودی را تجربه کند.
 • آرامکوی عربستان شرکت سهامی شد

  تسنیم: عربستان در اقدامی در راستای عرضه عمومی سهام شرکت آرامکو در اواخر ۲۰۱۸، ساختار این شرکت را به یک شرکت سهامی تغییر داد. به گزارش رویترز، عربستان قصد دارد به منظور اصلاح ساختار اقتصادی خود و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، ۵ درصد از سهام شرکت نفتی آرامکو را در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ در بورس عرضه کند. این کشور در راستای عرضه عمومی سهام شرکت آرامکو در اواخر ۲۰۱۸، ساختار این شرکت را به یک شرکت سهامی تغییر داد. یک منبع ارشد در شرکت آرامکو که نخواست نامش فاش شود، گفت: این تغییر که در قالب حکمی از سوی کابینه عربستان ابلاغ شده، یک گام مقدماتی الزامی برای شرکت‌های داخلی که قصد دارند در بورس عرضه شوند، تلقی می‌شود. این منبع افزود: «این اقدام چارچوب لازم را ایجاد می‌کند تا به سرمایه‌گذاران احتمالی آینده اجازه دهد در کنار دولت عربستان به‌عنوان سهامدار اصلی، در این شرکت سهم داشته باشند.»
 • پرداخت سه میلیارد دلاری غرامت از سوی پتروبراس به سرمایه‌گذاران آمریکایی

  ایسنا: شرکت انرژی دولتی پتروبراس برزیل برای جبران ضرر سرمایه‌گذاران آمریکایی که به دنبال افشای رسوایی فساد گسترده و سقوط ارزش بازار این غول نفتی پولشان را از دست دادند، با پرداخت غرامت ۹۵/ ۲ میلیارد دلاری موافقت کرد.
 • احتمال دو نرخی شدن بنزین

  ايسنا: رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت با بیان اینکه استفاده از کارت سوخت برای ۱۱ سال پیش است، گفت: ممکن است استفاده از کارت سوخت مقدمه دو‌نرخی شدن بنزین باشد. البته اگر بنزین ۱۲۰۰ تومان شود دو‌نرخی نخواهد شد.
 • ایران ۴۱/ ۲ میلیون بشکه نفت صادر کرد

  تسنیم: میزان صادرات نفت ایران در ماه دسامبر بدون تغییر نسبت به ماه نوامبر ۴۱/ ۲ میلیون بشکه در روز بوده است.آمار رفت و آمد تانکرهای نفتی در خلیج فارس که از سوی بلومبرگ گردآوری شده نشان می‌دهد که تولید‌کنندگان بزرگ نفت در منطقه خاورمیانه در ماه گذشته میلادی اقدام چندانی برای کاهش مازاد عرضه جهانی نفت صورت نداده‌اند و بار اصلی کاهش تولید را عربستان بر دوش کشیده است.
 • سیاست پالایشگاه ستاره برای صادرات فرآورده‌های نفتی

  ایسنا: مدیرعامل پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس ضمن تشریح سیاست پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای صادرات فرآورده‌های نفتی، در مورد تولید سوخت جت در این پالایشگاه توضیح داد. محمدعلی دادور درباره سیاست‌ صادرات فرآورده‌های نفتی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار کرد: سیاست صادرات فرآورده‌های نفتی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با وزارت نفت است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر