آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۳۱

 • شوک بنزینی در عربستان

  دنیای اقتصاد: روز گذشته با افزایش ۸۰ درصدی قیمت بنزین در عربستان، این کشور به جمع کشورهایی که در حال کاهش یارانه بنزینی هستند، پیوست. در سوی دیگر، خبرها حاکی از قحطی بنزین در ونزوئلا است. کشوری که سال‌ها با تثبیت غیرواقعی بهای سوخت و دادن یارانه‌های گزاف به حامل‌های انرژی، دچار فقر شدید اقتصادی شده است. اکنون سایر اقتصادهای نفتی با عبرت از این موضوع، الگوی شوک‌درمانی را برای نجات اقتصاد خود انتخاب کرده‌اند.
 • جزئیات اجرای طرح برندینگ جایگاه‌های سوخت اعلام شد

  ایسنا: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی جزئیات طرح برندینگ جایگاه‌های سوخت را تشریح کرد و گفت: اجرای این طرح برای دولت بار مالی نخواهد داشت.
 • رشد ذخایر نفت استراتژیک چین کند شد

  ایسنا: در پی افزایش قیمت‌های نفت در سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۱۷، روند رشد ذخایر نفت دولتی چین آهسته شد. چین پیش از آن از قیمت‌های پایین نفت سود برده و ذخایر نفت استراتژیک خود را در فاصله ژوئن سال ۲۰۱۶ تا ژوئن سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۴ درصد افزایش داده بود.طبق آمار، چین ۷۳/ ۳۷ میلیون تن نفت معادل ۲۷۵ میلیون بشکه تا اواسط سال ۲۰۱۷ در ۹ پایگاه داشت که در مقایسه با ۲۵/ ۳۳ میلیون تن در اواخر ژوئن سال ۲۰۱۶ افزایش نشان داد.
 • صادرات ۷۷۷ میلیون بشکه نفت ایران در سال ۲۰۱۷

  شانا: ایران در سال ۲۰۱۷ موفق شد ۷۷۷ میلیون بشکه نفت را به مقاصد کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کند. ایران در سال ۲۰۱۷ روزانه حدود ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه نفت صادر کرده که ۶۲ درصد از این میزان به مقصد کشورهای آسیایی و ۳۸ درصد به مقصد اروپا صادر شده است.
 • با برندینگ سوخت کاملا موافق هستیم

  گروه بنگاه‌ها: با طرح برندینگ سوخت کاملا موافق هستیم ولی در نام‌گذاری آن باید دقت‌نظر بیشتری صورت می‌گرفت تا حمایت همه ذی‌نفعان با این طرح جلب می‌شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر