آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • هفت پیش‌بینی از نفت ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: نفت در سال جاری به لطف تلاش اوپک و متحدانش برای کاهش مازاد عرضه، مسیر رو به رشدی را طی کرد و از متوسط ۴۴ دلار بر بشکه در سال ۲۰۱۶ به متوسط ۵۴ دلار درسال جاری میلادی رسید. در حال حاضر به خصوص بعد از تصمیم اوپک و متحدانش برای تمدید توافق نفتی تا پایان سال ۲۰۱۸، بسیاری از موسسات و بانک‌ها اقدام به بازبینی برآوردهای خود از قیمت نفت در سال پیش رو کرده‌اند. این برآوردها نشان می‌دهد که احتمالا نفت در سال ۲۰۱۸ برای دومین سال متوالی در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت. موسسات و بانک‌ها زمان خروج از توافق از سوی تولیدکنندگان نفت را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های موثر در برآوردهای خود از بهای نفت می‌دانند. آن دسته از موسساتی که چشم‌انداز مثبتی پیش‌روی بازار نفت نمی‌بینند، در عین حال به نقش تولیدکنندگان شیل در بازار نفت تاکید می‌کنند.
 • ضرورت‌های حضور شرکت‌های کمتر ‌شناخته‌شده در صنعت نفت ایران

  سعید ساویز کارشناس نفت
  واژه «شرکت‌های اکتشاف و تولید» یا همان E&P به شرکت‌ها یا مجموعه‌ای از شرکت‌ها اطلاق می‌شود که توانایی اکتشاف، توسعه و تولید از میادین نفتی را دارند. این شرکت‌ها که بخش‌های مختلفی اعم از تحقیقات، مطالعات و عملیات را در خود دارند می‌توانند فعالیت‌های مرتبط با بهره‌برداری بهینه از یک مخزن را از ابتدا تا انتها در یک بازه بلند مدت (حتی ۳۰ساله) صورت دهند.
 • آرامکو به‌دنبال خرید مخازن گاز

  ايسنا: وزیر انرژی عربستان به بلومبرگ گفت: شرکت آرامکو به دنبال مخازن گاز طبیعی در سراسر جهان از روسیه تا شرق آفریقا و آمریکا به منظور تامین تقاضای داخلی رو به رشد است.
 • توزیع ۲ برابری بنزین در تهران

  ایرنا: پس از وقوع زلزله در استان البرز که پایتخت را نیز لرزاند، مصرف بنزین در تهران طی یک شب رکورد زد و از زمان وقوع زلزله تا روز بعد بیش از ۲۷ میلیون لیتر در تهران مصرف شد که در نوع خود بی‌سابقه است. این در حالی است که مصرف روزانه بنزین در شرایط عادی در استان تهران ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر است. بنابر اعلام روز جمعه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ۳۰ آذرماه مجموع مقدار بنزین توزیعی در کلان‌شهر تهران و ری ۲۰ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۵۰۰ لیتر و این رقم در استان تهران ۲۷ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۱۰۰ لیتر بوده است.

بیشتر