آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۱۹

 • خیز برای دومین قرارداد جدید نفتی

  دنیای اقتصاد: «احتمالا دومین قرارداد در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی با شرکت مرسک برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی، تا دو ماه آینده امضا می‌شود.» این مهم‌ترین خبری بود که مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس روز گذشته در نشست خبری خود با خبرنگاران به آن اشاره کرد.
 • عملیات کنترل فوران در رگ‎سفید کاملا استاندارد است

  شانا: مدیرعامل شرکت حفاری شمال، عملیات انجام شده در منطقه عملیاتی رگ‎سفید را به منظور مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید-۲ کاملا استاندارد خواند و گفت: باید دست متخصصان مجربی که جان خود را کف دست گذاشته‌اند و در دل آتش فعالیت می‎کنند بوسید. حمیدرضا گلپایگانی با بیان این مطلب، به برخی گمانه‎زنی‎های نادرست درباره روند مهار فوران در این منطقه عملیاتی پاسخ داد و گفت: برخی می‎گویند استفاده از دانش جهانی می‌توانست این فوران را زودتر مهار کند در حالی که در حادثه چاه کنگان ۲۳، تیم خارجی برای بررسی یک ماه، برای تجهیز کارگاه ۲ ماه و برای اطفا ۶ ماه زمان می‌خواست و متخصصان ایرانی در کمتر از چهار ماه عملیات مهار را به سرانجام رساندند.
 • موفقیت ملی‎نفتکش در دریافت گواهینامه MRV

  گروه بنگاه‌ها: شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت گواهینامه از اتحادیه اروپا درباره پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها برای ناوگان این شرکت شد.
 • برگزاری شانزدهمین کارگاه تخصصی کاتالیست‌های هتروژن

  گروه بنگاه‌ها: نفت و گاز سرو شانزدهمین کارگاه تخصصی در حوزه صنایع پتروشیمی کشور را برگزار می‌کند. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز سرو، شانزدهمین دوره آموزشی کاتالیست‌های هتروژن برای صنایع پتروشیمی کشور به میزبانی این شرکت دانش‌بنیان در روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود. این دروه با حضور مدیران و متخصصان شرکت پتروشیمی شیراز، شرکت پتروشیمی زاگرس، شرکت پتروشیمی رازی و شرکت پتروشیمی متانول کاوه و با تدریس پروفسور مهران رضایی برگزار خواهد شد. شرکت نفت و گاز سرو طی سه سال گذشته طبق رسالت خود بر مبنای ارائه خدمات فنی و مهندسی در حوزه واحدهای مصرف‌کننده کاتالیست‌های هتروژن، با هدف ارتقای سطح علمی و توان متخصصان کشور برای استفاده بهینه از کاتالیست‌های واحدهای تولیدی کشور و آشنایی با شرایط و عوامل موثر در عملکرد کاتالیست دوره‌های فوق را برای نخستین بار برگزار می‌کند.
 • رشد قیمت نفت با نگرانی‌های عرضه

  دنیای اقتصاد: قیمت نفت روز گذشته در بازارهای جهانی افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری رویترز، تداوم توقف فعالیت خط لوله فورتیز دریای شمال، احتمال کاهش رشد تولید آمریکا و اعتصاب کارگری در صنعت نفت نیجریه مهم‌ترین‌ عوامل این افزایش قیمت‌ها بودند. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در بازار آتی روز گذشته تا لحظه تنظیم این گزارش(ساعت ۱۴ به وقت تهران) در بازار نایمکس ۳۸ سنت معادل ۶۶ درصد افزایش یافت و به ۶۸/ ۵۷ دلار بر بشکه رسید.
 • جدیدترین آمار مصرف بنزین در ایران

  ايسنا: بر اساس آخرین آمار، میانگین مصرف بنزین از ابتدا تا ۲۵ آذر، روزانه ۷۹میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸درصد رشد داشته است. میانگین مصرف بنزین در کشور از ابتدای سال تا ۲۵ آذر ۸۰ میلیون و ۹۰۰هزار لیتر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر بوده است ۸ درصد رشد داشته است. میانگین مصرف بنزین ایرانی‌ها از ابتدا تا ۲۵ آذر سال گذشته درحالی ۷۳ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده که این مقدار در سال جاری با رشد ۸درصدی به ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسیده است. بر اساس این گزارش، مجموع بنزین توزیع شده در منطقه تهران در ۶ ماه نخست سال جاری دو میلیارد و ۸۷۶ میلیون لیتر بوده که برابر است با میانگین مصرف روزانه ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر.
 • پرداخت کمک رفاهی کارکنان موقت در بهمن ماه

  شانا: رئیس شورای اداری و استخدامی صنعت نفت اعلام کرد: کمک رفاهی مستقیم کارکنان قراردادی مدت موقت در بهمن ماه امسال پرداخت می‌شود. نصرت رحیمی با بیان این مطلب افزود: مراحل مقدماتی اداری و مالی پرداخت کمک رفاهی به کارکنان قراردادی مدت موقت با دستور و پیگیری‎های مهندس زنگنه انجام شده است و به‌زودی مراحل نهایی آن در شرکت‌های اصلی به پایان می‌رسد. وی اعلام کرد: با توجه به تعداد زیاد کارکنان قراردادی و تفاوت‌های قابل توجه در میزان دریافتی این کارکنان با شاغلان رسمی، کاهش این فاصله و بهبود وضع معیشتی آنها همواره یکی از دغدغه‌های جدی وزیر نفت بوده است. رئیس شورای اداری و استخدامی صنعت نفت گفت: با بررسی‌های انجام شده طرحی را در دست بررسی داریم تا غیر از پرداخت‌ کمک رفاهی بتوانیم مشوق‌ها و اقدامات حمایتی دیگری هم برای کارکنان قراردادی مدت موقت در نظر بگیریم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر