آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • نقطه واگرایی در پیش‌بینی نفت

  دنیای اقتصاد: آخرین روزهای هفته گذشته با انتشار سه گزارش مهم از بازار نفت همراه بود. آژانس‌ بین‌المللی انرژی، اوپک و اداره اطلاعات انرژی آمریکا سه سازمانی بودند که برآوردهای خود از عوامل بنیادی بازار نفت را در قالب گزارش‌های ماهانه منتشر کردند. با وجود اینکه هر سه این گزارش‌ها بعد از مشخص شدن تصمیم اوپک و متحدانش درخصوص تمدید توافق کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ منتشر شد، اما اختلافات اساسی با هم داشتند.
 • رکوردشکنی پتروشیمی امیرکبیر در تولید

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پتروشیمی امیر‌کبیرکارخانه NGL۲۳۰۰ را با هدف تامین خوراک شرکت در منطقه مارون استان خوزستان ایجاد می‌کند. قرارداد این واحد با شرکت ملی نفت ایران و همکاری شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در سال جاری امضا خواهد شد.سید‌جواد سلیمانی، مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به وضعیت تامین خوراک گفت: در سال‌های گذشته مهم‌ترین دغدغه مدیران این مجموعه تامین خوراک برای رسیدن به ظرفیت اسمی تولید بوده است.
 • ارائه مطالعه فنی از سوی ۴ شرکت خارجی برای مناقصه آزادگان

  ايسنا: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از ارائه مطالعه فنی از سوی چهار شرکت خارجی برای مناقصه میدان نفتی آزادگان خبر داد. علی کاردر در مورد فرآیند برگزاری مناقصه میدان نفتی آزادگان گفت: برگزاری مناقصه در جریان است و برخی شرکت‌ها مطالعات فنی خود را فرستاده‌اند. شرکت ملی نفت نیز در حال بررسی این مطالعات است.وی با بیان اینکه برخی شرکت‌های دیگر برای ارائه مطالعه فنی خود مهلت بیشتری خواسته‌اند، گفت: تاکنون چهار شرکت اینپکس، CNPC، شل و توتال مطالعه فنی خود را ارائه کرده‌اند.بیژن زنگنه وزیر نفت در آخرین اظهارنظر خود در مورد برگزاری مناقصه میدان نفتی آزادگان اظهار کرده که اگر فرآیند مناقصه طبق روال عادی خود برگزار شود، نتیجه آن در تابستان ۱۳۹۷ ارائه خواهد شد.
 • مشارکت گازپروم در طرح گاز مایع در ایران

  ايسنا: گازپروم در نظر دارد تا در طرح گاز مایع در ایران مشارکت کند.به گزارش تاس، سرویس مطبوعاتی گازپروم پس از پایان سفر اخیر هیاتی به سرپرستی آلکسی میلر رئیس این کمپانی به ایران اعلام کرد: گازپروم نقشه راه تحقق طرح‌ها در خاک ایران و یادداشت تفاهم در زمینه همکاری متقابل درخصوص طرح گاز مایع در ایران را امضا کرد.براین اساس در چارچوب این سفر دیدار کاری نیز با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران انجام گرفت.همچنین نقشه راهی شامل آماده‌سازی روند تحقیقات مفهومی در راستای تحقق طرح‌های استخراجی، حمل‌ونقل‌ و پالایش میان دو کشور در نظر گرفته شده است.
 • متراژ حفاری نخستین حلقه چاه امدادی در رگ‎سفید به ۲ هزار متر رسید

  شانا: مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگسفید – ۲ در شرکت ملی حفاری ایران از رسیدن حفاری نخستین حلقه چاه امدادی به‌وسیله دستگاه حفاری ۹۳ فتح در این موقعیت به عمق ۲ هزار متری خبر داد.به گزارش شرکت ملی حفاری ایران، سپهر سپهری روز گذشته گفت: پیش‌بینی می‌شود مته حفاری این چاه روی لوکشین C تا ۱۰ روز آینده به نقطه مورد‌نظر برای ارتباط با چاه در حال فوران برخورد کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر