آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۱۷۵

 • هواشناسی فرود سرمایه نفتی

  دنیای اقتصاد: حدود ۳۰ سال قبل ایران را ترک کرد. به آمریکا رفت و تخصصش در زمینه اقتصاد نفت و گاز را برای تاسیس موسسه‌ای مطالعاتی به کار برد تا نمونه‌ای باشد از مهاجرت مدیران متخصص زیر سایه نگاه‌های نادرست دولتی. با این حال فریدون فشارکی که از اوایل دهه ۸۰ میلادی در دنیا به‌عنوان تحلیلگر بازار نفت و گاز به خصوص در حوزه آسیا و خاورمیانه شناخته می‌شود، ارتباط خود را با ایران قطع نکرد.
 • جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت شد

  شانا: جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، این پژوهشگاه را به واسطه حدود ۶۰ سال سابقه فعالیت و برخورداری از سرمایه انسانی متخصص و متعهد اندوخته گرانبهای دانش و تجربه، سرمایه ارزشمند صنعت نفت خواند و اظهار امیدواری کرد این مجموعه، بیش از پیش در خلق ارزش افزوده برای این صنعت موثر باشد.
 • بهره‌برداری از گازهای غنی ترش همراه میادین جنوب

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پتروشیمی امیرکبیر و شرکت ملی نفت قرارداد فروش گازهای غنی ترش همراه میادین نفتی مارون ۳، مارون ۵ و مارون‌خامی به منظور تامین خوراک کارخانه NGL۲۳۰۰ را امضا کردند. این توافق‌نامه براساس مجوز صادر شده از سوی وزارت نفت طی سال گذشته برای ساخت کارخانه NGL۲۳۰۰ در خوزستان با هدف تامین خوراک پتروشیمی امیرکبیر امضا شد.
 • بررسی تاثیر اظهارات ترامپ در بازار نفت در مجلس

  شانا: وزیر نفت که برای پاسخ به سوالات برخی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود، اظهارات ترامپ را درباره ایران بر بازار نفت بی‌تاثیر دانست و گفت: افراد زیادی درباره بازار نفت موضع می‌گیرند و اینگونه نیست یک نفر یا یک دولت تکلیف بازار نفت را روشن کند. به گزارش خانه ملت، بیژن زنگنه، صبح دیروز در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی حاضر شد و درباره محور نشست مشترک با اعضای این فراکسیون توضیح داد: در این نشست، در باره آثار سخنان آقای ترامپ بر بازار جهانی نفت مباحثی مطرح و بررسی شد. وی با بیان اینکه بازار نفت صحبت‌های آقای ترامپ را نشنید، تصریح کرد: اگر تهدیدهایی که رئیس‌جمهوری آمریکا در باره ایران مطرح کرد بخواهد عملی شود به این معنا است که قیمت نفت به شدت افزایش می‌یابد، این در حالی است که در یک هفته گذشته هیچ تغییر ویژه‌ای در بازار نفت ایجاد نشد.
 • ذخایر جهانی نفت ۱۷۸ میلیون بشکه کاهش یافت

  تسنیم: کمیته مشترک وزرای مسوول نظارت بر اجرای توافق کاهش تولید اعلام کرد، تولید‌کنندگان نفت در ماه سپتامبر، به میزانی بی‌سابقه یعنی ۱۲۰ درصد به توافق عمل کرده‌اند و میزان ذخایر نفتی جهان نسبت به ابتدای سال جاری میلادی ۱۷۸ میلیون بشکه کاهش یافته است.

بیشتر