محمد عسگری با اشاره به پراکندگی شبکه گاز در اقصی‌نقاط کشور، اظهار کرد: در حال‌حاضر میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۵۱۸میلیون مترمکعب در روز رسیده که عدد بالایی است و لازم است مشترکان مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند. وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ قطعی گازی در بخش خانگی به دلیل کمبود و مشکل در تامین نداشته‌‌‌‌‌‌‌ایم و اگر بخش خانگی دچار قطع گاز شده باشد، به دلایل فنی مانند تعمیرات شبکه و انجام عملیات توسعه گازرسانی رخ داده است، تصریح کرد: نگرانی از بابت تامین گاز بخش خانگی وجود ندارد.

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه در ۹‌ماهه امسال بیش از ۱۸۰‌میلیارد مترمکعب گاز از مبادی تولید با بیش از ۳۲۰‌توربوکمپرسور و ۳۷‌هزار کیلومتر خط‌لوله فشار قوی، گاز را به مصرف‌‌‌‌‌‌‌کنندگان انتقال داده‌‌‌‌‌‌‌ایم، افزود: همه برنامه‌‌‌‌‌‌‌های تعمیرات اساسی و اضطراری در تاسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله فشار قوی در نیمه نخست سال امسال انجام شده تا در انتقال گاز به مصرف‌‌‌‌‌‌‌کنندگان در فصل‌‌‌‌‌‌‌های سرد سال هیچ مشکلی نباشد.

به گفته عسگری با برنامه‌‌‌‌‌‌‌ریزی انجام‌‌‌‌‌‌‌شده در هشت ماهه سال، حدود ۴ میلیارد مترمکعب گاز در تاسیسات سراجه و شوریجه تزریق و ذخیره شد که از این مقدار تاکنون ۲۰۰‌میلیون مترمکعب نیز به استان‌های شمالی و شمال‌شرق منتقل شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی چاره‌‌‌‌‌‌‌ای جز صرفه‌‌‌‌‌‌‌جویی ۱۰ تا ۱۵‌درصدی در مصرف نداریم، اظهار کرد: اگر مشترکان دچار قطع گاز شدند، مشکل را از طریق شماره تلفن ۱۹۴ به امداد گاز گزارش دهند و در سریع‌ترین زمان مشکل آنها حل خواهد شد اما در مجموع مشکل عمده‌ای برای تامین گاز بخش خانگی وجود ندارد.