طبق اعلام قرار است که سهمیه ۶۰ لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به‌صورت خودکار به ماه بعد منتقل شود. البته با این توضیح که سقف بنزین موجود در کارت ۳۶۰ لیتر بوده و پس از ۶ ماه و در صورت عدم استفاده افراد از سهمیه ۳۶۰ لیتر، دیگر کارت سوخت آنان شارژ نخواهد شد؛ مگر اینکه که فرد از سهمیه بنزین خود استفاده کند.به عبارت دیگر اگر فردی در طول این ۶ ماه مثلا ۳۰ لیتر از سهمیه بنزین خود استفاده کند، در ماه هفتم به‌جای سهمیه ۶۰ لیتر فقط ۳۰ لیتر در کارت سوخت وی واریز می‌شود.

این درحالی است که عده‌ای قصد داشتند از سهمیه بنزین خود در ایام نوروز و برای سفر استفاده کنند، اما ویروس کرونا برنامه‌های سفر را لغو کرده و نگرانی‌هایی برای سهمیه استفاده نشده به‌وجود آورده است. حتی ممکن است این افراد برای از دست ندادن سهمیه خود تدارک سفر ببینند که در این شرایط به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست.شهرام رضایی، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این‌باره به «ایسنا» گفت: درحال‌حاضر مشکلی وجود ندارد؛ چراکه سهمیه‌بندی از آبان ماه آغاز شده و تا آخر فروردین نیز ذخیره بنزین افراد حفظ خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا بهتر نیست برای رفع نگرانی این افراد، زمان ۶ ماهه در نظر گرفته شده برای این منظور افزایش یابد؟ گفت: اگر قرار باشد تصمیمی مبنی بر تغییر شرایط فعلی اتخاذ شود، آن را اجرایی خواهیم کرد و هیچ مشکلی از نظر فنی برای تغییر میزان ذخیره در کارت سوخت وجود ندارد.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه درحال‌حاضر از این بابت نگرانی وجود ندارد؛ چراکه قرار نیست آخر این ماه (اسفند) سهمیه‌ای کم شود یا به عبارت عامه سهمیه بنزین افراد بسوزد، تصریح کرد: زمان ۶ ماهه انتهای فروردین به پایان می‌رسد.رضایی در پایان گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مجری است و اگر به ما ابلاغ شود که میزان ذخیره کارت افزایش یابد، این طرح را اجرایی می‌کنیم.

در این میان فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره روند صدور کارت سوخت گفت: درحال‌حاضر هیچ مشکلی برای صدور کارت سوخت وجود ندارد و هر میزان تقاضا وجود داشته باشد می‌توان به آن پاسخ داد.

کاهی با تاکید بر اینکه افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند یا از ابتدا درخواست نداده‌اند نگران صدور مجدد کارت خود نباشند، اظهار کرد: زیرساخت‌ها به‌طور کامل در اختیار شرکت ملی پخش است و مشکلی برای صدور کارت سوخت نیست.وی افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به پلیس +۱۰ درخواست خود را ثبت کنند، همچنین از طریق سایت www.epolice.ir از نحوه صدور کارت خود مطلع شوند که برای هیچ‌کدام از آنها نیز مشکلی وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند