آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۷۷۶

 • فریبکاری سعودی در سهام آرامکو

  دنیای‌اقتصاد-نسیم علایی: سهام آرامکو در دو روز ابتدایی معامله در بورس داخلی عربستان، دو رشد حداکثری (۱۰ درصد) در قیمت را تجربه کرد. بنابراین ارزش این شرکت از ۱۷۰۰ میلیارد دلار در روز عرضه اولیه به بیش از ۲ هزار میلیارد دلار رسید. سعودی‌ها این را پیروزی محمد بن‌سلمان در مقابل سرمایه‌گذاران خارجی می‌دانند. با این حال فوربس و بلومبرگ بر این باورند که رشد قیمت سهام آرامکو به شکل طبیعی رخ نداده و متاثر از مداخله دولت سعودی در بازار سهام این شرکت بوده است. موضوعی که همچنان بر عدم جذابیت این سهم برای خارجی‌ها و احتمال افت قیمت آن تاکید دارد.
 • استقبال نفت از صلح تجاری

  دنیای‌اقتصاد: بهای نفت در معاملات روز گذشته به بالاترین سطح در سه ماه گذشته رسید. پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین و نزدیک شدن این مذاکرات به توافقی نهایی، از مهم‌ترین دلایل صعود قیمت‌ها در بازار نفت بود.
 • هشدار درباره خطر استفاده از گاز مایع به‌عنوان سوخت خودرو

  ایسنا: مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با هشدار درباره خطرآفرین بودن استفاده از گاز مایع (ال‌پی‌جی) به‌عنوان سوخت خودروها تاکید کرد: هیچ کمبودی در زمینه تولید و تامین این سوخت وجود ندارد. کرامت ویس کرمی درباره اخبار بعضی از رسانه‌ها مبنی بر کمبود گاز مایع (ال‌پی‌جی) در بعضی از استان‌ها به‌ویژه استان‌های جنوبی کشور گفت: هم‌اکنون هیچ‌گونه کمبودی در استان‌های جنوبی کشور به لحاظ تامین ال‌پی‌جی وجود ندارد.
 • شاهدایی مدیرعامل پتروفرهنگ شد

  گروه بنگاه‌ها: مرضیه شاهدایی در جلسه‌ای با حضور اعضای هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان و اعضای هیات‌مدیره پتروفرهنگ به‌عنوان مدیرعامل شرکت پتروفرهنگ منصوب شد.
 • آغاز صادرات پت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از صادرات مجدد محصولات پت بطری و نساجی ایران خبر داد.

بیشتر