شماره روزنامه ۴۵۲۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۵۲۷

 • سه سوخت جدید بازار نفت

  دنیای اقتصاد: سه هفته پس از شروع کار بازار نفت در ۲۰۱۹، رکوردهای امیدوار‌کننده‌ای از این بازار به ثبت می‌رسد. قیمت نفت پس از شروع مثبتی که در نخستین روزهای کاری ۲۰۱۹ داشت، در آخرین روز کاری منتهی به هجدهم ژانویه به بالاترین سطح در دو ماه گذشته دست یافت و عملکرد هفتگی آن نیز حاکی از سومین هفته رشد متوالی بود. درعین حال آمارها نشان می‌دهد معاملات بازار نفت در سال جدید میلادی، یکی از قدرتمندترین شروع‌ها را از سال ۲۰۰۱ به این سو به ثبت رسانده است.
 • رکوردشکنی بخاری‌های ایرانی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی سوخت روز گذشته آماری از مصرف بخاری‌های گازسوز در ایران منتشر کرده که خود به تنهایی نگرانی‌های بسیاری را به همراه دارد. آن‌طور که محسن دلاویز گفته است، هر بخاری قدیمی در ایران به‌طور متوسط روزانه ۵/ ۱۱ مترمکعب در روز گاز مصرف می‌کند. این در حالی است که حدود ۲۰ میلیون بخاری در کشور وجود دارد، بنابراین در ۱۱۰ روز زمستان بیش از ۲۵ میلیارد مترمکعب گاز مصرف می‌شود؛ این میزان معادل گاز تولیدی سه فاز پارس‌جنوبی در عرض یک سال است. این در حالی است که می‌توان با سرمایه ۳میلیارد دلاری ۱۴ میلیون بخاری را نوسازی و به اندازه یک فاز پارس‌جنوبی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد. ارزش محصولات تولیدی هر فاز پارس‌جنوبی تا ۵/ ۸ میلیارد دلار در سال برآورد می‎شود.
 • سرقت سوخت جان ۲۱ نفر را در مکزیک گرفت

  تسنیم: با انفجار یک خط لوله در مرکز مکزیک، حداقل ۲۱ نفر کشته و ۷۱ تن زخمی شدند. این انفجار در حالی رخ داد که برخی در حال دزدی سوخت از این خط لوله بودند.
 • موفقیت نفت پاسارگاد در جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی

  گروه بنگاه‌ها: سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با هدف معرفی شرکت‌های برتر ایرانی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و تندیس زرین جشنواره به شرکت نفت پاسارگاد تعلق گرفت.

بیشتر