شماره روزنامه ۵۶۹۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۶۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۵۶۹۶

 • منافذ سفته‏‏‌بازی در بازار پلیمرها

  عباسعلی متوسلیان مدیرعامل صنایع یزدپولیکا و رئیس هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی‌‌‌وی‌‌‌سی می‌‌‌گوید، ایران در تولید رزینPVC درجایگاه دهمین تولیدکننده بزرگ جهان قرار دارد، با وجود این، دو چالش در«فرمول قیمت‌گذاری برای تعیین قیمت پایه مواد اولیه» و «سیستم رگولاتوری» سبب ناکارآمدی در مدیریت عرضه و تقاضا شده و به این سبب بسیاری از مواد پلیمری از جمله رزین PVC با رقابت‌های بالا (بعضا بالای ۷۰ درصد) در بورس‌کالا معامله می‌شود. به گفته وی تنها در سال ۱۴۰۱، هزینه‌‌‌ای که رقابت‌‌‌های غیرمنطقی به صنایع تکمیلی PVC وارد آورده، بالغ بر ۲۳۰۰ میلیارد تومان بوده است. این گفت‌وگو را ملاحظه می‌کنید.
 • عناصر زیان‏‏‌آور فرمول نرخ‏‏‌گذاری خوراک گاز

  اخیرا کمیسیون تلفیق مجلس موضوع افزایش قیمت خوراک گاز طبیعی پتروشیمی‌ها را از دستور کار لایحه بودجه کنار گذاشت. فریبرز کریمایی قائم‌مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» آخرین تصمیمات در زمینه تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌‌‌ها و رویکردهای جدید به مساله مهم فرمول نرخ‌‌‌گذاری را تشریح کرد. وی معتقد است که فرمول نرخ‌‌‌گذاری خوراک گازی باید برای کوتاه‌مدت با حذف مولفه تعیین‌‌‌کنندگی هاب‌‌‌های اروپایی اصلاح شود ولی در بلندمدت نیازمند یک بازنگری اساسی خواهد بود. این گفت‌وگو را ملاحظه می‌کنید.
 • توسعه و تولید گرید HMI برای نخستین بار در کشور

  مدیر پژوهش و فناوری پتروشیمی جم از توسعه و تولید گرید تازه HMI با قابلیت جایگزینی گریدهای معمول پلی‌‌‌پروپیلن، سودآوری مناسب برای ذی‌نفعان صنعت پتروشیمی و حمایت از تولید دانش‌‌‌بنیان و اشتغال‌‌‌آفرین خبر داد. به گزارش «شانا» به نقل از پتروشیمی جم، شاهین حسینی با اشاره به جزئیات توسعه گرید HMI اعلام کرد: در صنعت پلیمر، کاربری پلی‌‌‌اتیلن‌‌‌ها روز به‌روز و متناسب با نیاز مشتریان درحال تغییر است؛ بنابراین دستگاه‌‌‌های ساخته شده در صنایع پایین‌‌‌دست پتروشیمی متناسب با این موضوع به‌‌‌روز می‌شوند.
 • تندیس طلایی سه ستاره، حاصل مشتری‌مداری پتروشیمی خوزستان

  شرکت پتروشیمی خوزستان که در سال‌های اخیر بر ارتباط و تعامل دوجانبه با مشتریان با هدف رفع نیازهای مشتریان و بهبود محصولات خود‌‌‌ تمرکز ویژه‌‌‌ای کرده است، موفق به دریافت تندیس طلایی سه ستاره یکصد واحد مشتری‌مدار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خوزستان، سومین جشنواره ملی یکصد واحد مشتری‌مدار عصر روز شنبه ۲۰اسفند ماه با حضور برترین شرکت‌های مشتری‌مدار، در راستای ارزیابی و معرفی سازمان‌های مشتری‌مدار در سالن همایش‌‌‌های صدا و سیما برگزار شد.
 • انتصاب سرپرست شرکت عملیات غیر‌صنعتی پازارگاد

  دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌‌‌فارس، در حکمی «محمد مجاور شیخان» را به سمت مشاور مدیرعامل و سرپرست شرکت عملیات غیر‌صنعتی پازارگاد منصوب کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو