آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۱۳۸

 • نگاه بازار نفت به ایران و نشست وین

  دنیای‌اقتصاد: باز شدن باب گفت‌وگوهای جدید حول پرونده هسته‌ای ایران و بازگشت احتمالی ایران و آمریکا در آینده‌ای نه چندان دور به تعهدات برجامی خود توجه بازار جهانی نفت را به خود جلب کرده است. ایران از یکسو خواهان رفع همه تحریم‌ها است و می‌گوید که هیچ پیش شرطی را هم نمی‌پذیرد و مذاکره‌ای هم با آمریکا نخواهد داشت تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشوند، از سوی دیگر نماینده آمریکا در نشست امروز وین هم می‌گوید در صورتی که تهران آماده بازگشت به تعهداتش باشد، دولت آمریکا حاضر است بیش از ۵۰۰ تحریمی که در دوران زمامداری دونالد ترامپ علیه ایران وضع شده‌اند، لغو کند.
 • توقف مشعل‌سوزی تا ۱۴۰۱

  دنیای اقتصاد: شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در مراسمی با حضور وزیر نفت سه قرارداد به ارزش ۱۶۵ میلیون یورو با شرکت‌های داخلی برای ساخت ۲۴ کمپرسور و جمع‌آوری گازهای همراه با نفت در منطقه رگ سفید خوزستان امضا کرد. بیژن زنگنه در این مراسم اظهار کرد: پیش از این قرار بود تا پایان ۱۴۰۰ هیچ گاز همراهی در مشعل‌ها نسوزد؛ اما این امر در ۱۴۰۱ محقق می‌شود.
 • پروژه گازرسانی به ۴ هزار روستای کشور در حال اجراست

  شانا: معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه پروژه‌های گازرسانی به ۲ هزار و ۹۱۳ روستا و ۲۳ شهر در سال ۹۹ به بهره‌برداری رسید، گفت: اکنون پروژه گازرسانی به ۴ هزار روستای کشور در حال اجراست.
 • افزایش قیمت فروش نفت عربستان به مشتریان آسیایی

  ایسنا: عربستان سعودی قیمت فروش نفت به مشتریان بزرگ آسیایی خود در ماه مه را به نشانه اعتماد به احیای اقتصادی این منطقه افزایش داد.
 • افزایش ۳۰ درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا در سه ماه نخست ۲۰۲۱

  تسنیم: سرمای بی‌سابقه در فصل زمستان در اروپا باعث افزایش ۳۰ درصدی واردات گاز این قاره از روسیه شده است.
 • قرارداد ۷۱۳ میلیون یورویی برای جمع‌آوری گازهای همراه نفت

  گروه شرکت‌ها: سه قرارداد و یک تفاهم‌نامه برای ساخت ۲۴ دستگاه کمپرسور سانتریفیوژ و همچنین جمع‌آوری گازهای همراه نفت منطقه رگ سفید با شرکت‌های ایرانی به ارزش ۱۶۵ میلیون یورو امضا شد. این قراردادها بخشی از پروژه یک میلیاردی بهسازی و احداث تا‌سیسات جمع‌آوری گازهای مشعل پالایشگاه گاز بیدبلند است که از مهرماه ۹۸ آغاز شده است. به گفته مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس، از مجموع یک میلیارد یورویی این پروژه تا‌ دو ماه آینده ۷۱۳ میلیون یورو به قرارداد تبدیل می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر