آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۰۸۹

  • ۵ برنامه نفتی بایدن

    دنیای‌اقتصاد-حسین‌راشدی: امروز چهارشنبه رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده رسما این سمت را به عهده می‌گیرد. جو بایدن از حزب دموکرات دیدگاه‌هایی در مورد سوخت‌های فسیلی مانند نفت و همچنین انرژی‌های تجدیدپذیر دارد که اختلاف فاحشی با سیاست‌هایی دارد که دولت ترامپ در پیش گرفته بود. رئیس‌جمهوری که در داخل کشور مالیات شرکت‌های نفتی را کاهش داده بود و مقررات محدودیت‌زا را برای آنها کنار گذاشته بود و در خارج از آن باوری به تعهدات بین‌المللی اقلیمی و ... نداشت، امروز از کاخ سفید خارج می‌شود. او حتی در اواخر دوره چهارساله‌اش در این سمت سعی در دخالت در کار اوپک پلاس داشت و در توییتر خبر از آشتی عربستان و روسیه در مورد کاهش تولید نفت می‌داد.
  • آغاز عملیات لوله‌گذاری دریایی پایانه نفتی جاسک

    شانا: وحید مالکی، سرپرست طرح توسعه پایانه نفتی جاسک در حاشیه عملیات لوله‌گذاری دریایی این طرح گفت: با مساعد شدن شرایط جوی و انجام مقدمات اولیه در روزهای گذشته، عملیات کشش خط لوله دریا از ساحل (shore pulling) مسیر منتهی به نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک به طول ۵/ ۲ کیلومتر، از ساعات ابتدایی سه‌شنبه، ۳۰ دی‌ماه توسط شناور لوله‌گذار سی‌مستر آغاز شد.
  • تحریم‌های جدید علیه نورداستریم ۲

    ایسنا: آمریکا به آلمان اطلاع داده که قصد دارد کشتی احداث خط لوله روسی که در ساخت خط لوله نورد استریم ۲ از روسیه به آلمان فعالیت دارد را تحریم کند. سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد ما با تاسف از این تصمیم مطلع شدیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر