هنوز روند صعودی بلند‌مدت پابرجاست بنابراین احتمال افزایش قیمت‌ها بعد از اصلاح قیمتی و زمانی محتمل خواهد بود. هدف این صعود می‌تواند سطوح ۲ هزار و ۲۵۰ دلار باشد، که نواحی ۲.۱۰۰ دلار، ۲.۱۵۰ دلار و ۲.۱۷۵ دلار می‌توانند به‌عنوان مقاومت مانع رسیدن قیمت به هدف خود شوند.

بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲.۱۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. بعد از این محدوده مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۲.۱۷۵ دلار است. شکسته شدن این ناحیه به سمت بالا مسیر را برای رسیدن به هدف قیمتی ۲.۲۵۰دلار هموار می‌کند. این منطقه قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است..

در صورت کاهش قیمت‌ها، محدوده‌های خط روند صعودی بلند‌مدت، می‌تواند نقش حمایتی خوبی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی است و بعد از آن ممکن است ریزش قیمتی داشته باشیم.

در صورت کاهش قیمت‌ها اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲هزار دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی روند صعودی را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. این سطح قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۹۳۰دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی میان‌مدت یا حتی بلندمدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند