به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا را برای هشتمین هفته پیاپی افزایش دادند، زیرا قیمت نفت‌خام به بالاترین سطح در حدود یک سال اخیر رسید.بیکرهیوز در گزارش خود آورده است که با افزایش ۱۳ دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به هشتم ژانویه (جمعه، ۲۶ دی‌ماه) به ۳۷۳ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید.با وجود افزایش شمار دکل‌ها در ماه‌های اخیر، تعداد کل دکل‌های حفاری فعال در این هفته ۴۲۳ دستگاه و ۵۳ درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، به ۲۸۷ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید. این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه افزایش به ۸۵ دستگاه یعنی بالاترین رقم از ماه آوریل رسید.نفت خام wti آمریکا در هفته مورد اشاره ۵۴ دلار برای هر بشکه معامله شد که بالاترین قیمت آن از ماه فوریه ۲۰۲۰ بود.

بر اساس داده‌های بیکرهیوز، قیمت‌های بالاتر نفت شرکت‌های انرژی را ترغیب کرد از ماه اوت که شمار مجموع دکل‌های حفاری آمریکا به کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت رسید، تعداد دکل‌ها را افزایش دهند.شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند