آرشیو روزنامه شماره ۴۹۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۹۰۲

 • هشدار وزیر بهداشت درباره عادی انگاری کرونا

  دنیای اقتصاد: آخرین آمار از جدیدترین مبتلایان به ویروس کرونا در ایران از اوج‌گیری دوباره بیماری کووید-۱۹ حکایت دارد؛ موضوعی که سبب شده وزیر بهداشت یک‌بار دیگر نسبت به عادی‌انگاری کرونا از سوی مردم ابراز نگرانی کرده و در عین حال هشدار دهد. بنابر آخرین آمار، در بازه زمانی ۲۴ ساعته روز یکشنبه تا د‌وشنبه، دو هزار و ۹۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و همچنین ۸۱ نفر نیز در همین بازه زمانی جان خود را از دست داده‌اند. سعید نمکی وزیر بهداشت که درباره عادی‌انگاری کرونا ابراز نگرانی کرده این نگرانی را تنها محدود به عادی‌انگاری از سوی مردم نمی‌داند.
 • سرگشتگی معامله‌گران بازار ارز

  دنیای‌اقتصاد: در سومین روز هفته، دلار به بالای محدوده ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومانی بازگشت و سکه تمام بهار آزادی نیز به کانال ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی جهش کرد. روز سه‌شنبه، شاخص بازار ارز ۸۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۱۷ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. در حالی که رفت و برگشت‌های قیمتی دلار، معامله‌گران ارزی را سرگشته کرده بود، سکه توانست به کمک صعود طلای جهانی، ۶۰هزار تومان افزایش را تجربه کند و به بهای ۷ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان برسد. طلا در آغازین روز معاملات بازارهای جهانی در مقطعی حتی تا نزدیکی مرز هزار و ۷۵۰دلاری رشد کرد.
 • سهم‌خواهی بنگاه‌ها از بازار سرمایه

  دنیای اقتصاد: سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی بانک‌ها در سال ۹۸ چه میزان بوده است؟ داده‌های اعلام شده نشان‌دهنده آن است که در ۱۱ ماه ۹۸ کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها ۸۱۹ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۲۵۵ هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن تخصیص یافته که با این شرایط می‌توان گفت ۳۱ درصد از کل تسهیلات پرداختی در ۱۱ ماه سال گذشته به سمت بخش صنعت و معدن هدایت شده است.
 • راستی‌آزمایی در قرعه‌کشی خودرو

  دنیای‌اقتصاد: پس از گذشت ۳۸ سال از اولین قرعه‌کشی خودرو، حالا دور دوم بخت آزمایی در شرایطی قرار است روز شنبه انجام شود که بسیاری از مشتریان نسبت به راستی‌آزمایی تحویل خودرو با این روش شبهاتی را مطرح می‌کنند.
 • جزئیات خدمات جدید دولت الکترونیکی

  دنیای‌اقتصاد: رئیس‌جمهور به تازگی فرصت یک ماهه‌ای برای اجرای پروژه‌های پرکاربرد دولت الکترونیکی تعیین کرده و پیرو این دستور حدود ۴۰ سرویس پرکاربرد دستگاه‌های اجرایی باید ظرف مدت یک ماه، الکترونیکی و غیرحضوری می‌شود. به گفته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد»، انتخاب خدمات براساس اولویت تعداد مراجعه، آمادگی الکترونیکی دستگاه و حذف مراجعه حضوری است. رضا باقری‌اصل با اشاره به حضور رئیس‌جمهور در جلسه سیزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات در بهمن سال گذشته گفت: اجرایی شدن خدمات دولتی وارد فاز جدی‌تری شده و برای تحقق آن برنامه دولت از طرفی به‌دنبال تحریک تقاضا برای استفاده بیشتر از این خدمات بوده و از سوی دیگر، انتظار می‌رود دستور رئیس‌جمهور الزامی برای دستگاه‌های دولتی ایجاد می‎کند تا با برنامه‌های دولت الکترونیک مشارکت بیشتری کنند و حتی سازمان‌های خارج از بدنه دولت نیز به خدمات الکترونیکی بپیوندند.
 • اتحاد هنرمندان و رسانه‌ها علیه تبعیض

  دنیای‌اقتصاد: با گسترده‌تر شدن دامنه اعتراض‌ها به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، بسیاری از مراکز معتبر رسانه‌ای آمریکا نیز به معترضان پیوستند. این درحالی است که در دو روز گذشته نیز بسیاری از هنرمندان مطرح آمریکایی در دفاع از برابری در جامعه آمریکا نیز بیانیه‌هایی را منتشر کرده‌اند.
 • زنگ هشدار زیست‌محیطی برای کسب‌وکار

  ترجمه: مهدی نیکوئی منبع: European Business Review
  ژانویه ۲۰۲۰ گرم‌ترین ژانویه طی ۱۴۰ سال اخیر بود که دمای کره زمین به‌صورت نظام‌مند ثبت می‌شود. این موضوع را هم اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا و هم نهاد تغییرات اقلیمی کوپرنیک اروپا اعلام کرده‌اند. نسل‌های آینده نه تنها با شرایط جوی شدید (مانند توفان و سیل) درگیر خواهند بود، بلکه به‌دلیل ذوب یخ‌های قطبی در خطر افزایش سطح آب دریاها هم هستند. در یک سال گذشته، افزایش دمای مناطق قطبی، دو تا سه برابر بقیه سیاره زمین بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر