آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۸۶۶

 • سرعت کاهش دلار تندتر شد

  دنیای‌اقتصاد: در آستانه پایان اولین ماه سال جدید، سرعت کاهش قیمت در بازار ارز شدت گرفت. روز شنبه، دلار ۲۶۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۵ هزار و ۵۸۰ تومان رسید. این ارز از دوشنبه هفته گذشته در مسیر کاهشی قرار گرفت، ولی افت روز شنبه از تمام کاهش‌های هفته گذشته تندتر بود و در سال ۹۹ هم سابقه نداشت. چنین افتی موجب شد که قیمت به کمترین میزان سال‌جاری برسد و به سطح حمایتی ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومانی نیز نزدیک‌تر شود. بخشی از افزایشی‌های بازار امیدوارند بازار در دامنه ۱۵ هزار و ۲۰۰ تا ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومانی،‌ مسیر حرکتی خود را تغییر دهد.
 • نگرانی از افزایش حجم ترددها درتهران

  دنیای‌اقتصاد: حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه با روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، ۴ماموریت را درادامه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند به وزارت بهداشت محول کرد. تعیین شرایط فعالیت کسب‌وکارها با ریسک متوسط، تقسیم‌بندی استان‌ها از نظر شیوع کرونا براساس معیارهای پذیرفته‌شده جهانی، ارائه پیشنهاد برای بازگشایی مراکز آموزشی و تعیین دقیق پروتکل‌هایی در زمینه رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور یا اتباع بیگانه که سفر آنها ضروری است، از ماموریت‌های محول شده به وزارت بهداشت است.
 • آثار کرونا بر جریان سرمایه‌گذاری

  دنیای اقتصاد: «آنکتاد» پیش‌بینی کرد؛ سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جهان طی سال‌جاری به‌دلیل همه‌گیری و گسترش ویروس «کووید-۱۹» در جهان نسبت به دو دهه گذشته ۴۰درصد کاهش خواهد یافت. شیوع ویروس کرونا در جهان این سوال را در میان فعالان اقتصادی به‌وجود آورده است که این ویروس چه تفاوتی با بحران سال‌های گذشته دارد و تا چه میزان اقتصاد کشورها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؟ در این‌خصوص می‌توان گفت وجود یک تفاوت بنیادین میان بحران ناشی از ویروس کرونا با بحران‌های قبلی، پروفایل ریسک بحران «کووید-۱۹» را تهدیدآمیزتر از بحران‌های مالی گذشته کرده است، به‌طوری‌که بحران ناشی از ویروس کرونا مشکلات نقدینگی و سرمایه‌گذاری بسیاری به‌جای گذاشته است.
 • کاهش ۱۸درصدی آمار فوتی‌ها

  دنیای اقتصاد: بررسی آمارهای روز ۳۰ فروردین نشان می‌دهد که در این روز رقم کل مبتلایان از ۸۰ هزار و رقم کل فوتی‌ها از ۵ هزار نفر در ایران گذشته است. نکته مهم در آمار روز گذشته این بود که کاهش رقم فوتی‌های طی یک روز ۱۸ درصد بوده است. این رشد کاهشی در میزان فوتی‌ها از ابتدای آمارها بی‌سابقه بوده است. رقم فوتی‌های روز گذشته ۷۳ نفر گزارش شد که کمترین مقدار ۳۷ روز اخیر بوده است. همچنین براساس این آمارها میزان فوتی‌های روزانه نیز با ثبت رقم ۱۳۷۴ نفر کاهش ۸ درصدی را طی کرد که این رقم نیز بیشترین کاهش در ۶ روز اخیر بوده است.
 • خودروسازان در دام کرونا

  دنیای‌اقتصاد: خودروسازان چینی با عبور از ویروس کرونا در شرایطی یک به یک فعالیت خود را در شهر ووهان آغاز می‌کنند که شرکت‌های آمریکایی و اروپایی با اعلام زمان‌های غیرقطعی برای بازگشایی خطوط تولید، اطمینانی به شروع فعالیت خود در آینده نزدیک ندارند. این نااطمینانی از یک‌سو به ابهام در کنترل ویروس کرونا در کشورهای اروپایی و آمریکا برمی‌گردد و از سوی دیگر به کارخانه‌های قطعه‌سازی که وظیفه و مسوولیت تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان را بر عهده دارند اما هم اکنون تحت‌تاثیر شیوع این ویروس خطوط تولید خود را متوقف کرده‌اند.
 • دورکاری کارکنان در قرن ۲۱

  نویسنده: مهدی نظیفی mehdinazifi6@gmail.com
  ابداع سیستم‌های مدیریتی نوین نقش مهمی در پایین آمدن قیمت تمام شده محصول و نیز هزینه‌های ملی کشورها ایفا کرده است. مدیران و کارکنان سازمان‌ها نه‌تنها باید در برابر محیط متغیر عصر حاضر سازگار باشند، بلکه باید توانایی تشخیص به‌موقع مشکلات و ‌به‌کارگیری آخرین متدها و برنامه‌های نوین مطابق با شرایط متغیر جدید را هم دارا باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر