آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۶۵۲

 • ۳ پیامد توقیف نفتکش ایرانی برای لندن

  دنیای اقتصاد: یک استاد ایرانی‌تبار دانشگاه بوستون در یادداشتی با اشاره به توقیف نفتکش حامل صادرات نفتی ایران در جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی بریتانیا هشدار داد که در صورت عدم آزادی این نفتکش بحرانی جدی در روابط میان تهران و لندن کلید می‌خورد. افراسیابی در ادامه با پرده‌برداشتن از استراتژی برخی از مقامات کنونی بریتانیا که موجب شده است تا برای نیل به منافع‌ کوتاه‌مدت، بازیچه سیاست‌های ضدایرانی جنگ‌طلبان کاخ‌سفید شوند، به سه پیامد منفی و مهمی اشاره می‌کند که تداوم توقیف نفتکش «گریس۱» می‌تواند برای لندن در اروپا و عرصه بین‌المللی به‌دنبال داشته باشد.
 • پشت خط آشتی تجاری

  دنیای‌اقتصاد: روز سه‌شنبه مقامات تجاری آمریکا و چین مذاکرات تلفنی تجاری داشتند که آن را «سازنده» خواندند. این خبر را که مشاور اقتصادی کاخ‌سفید اعلام کرد حکایت از آغاز دور جدید مذاکرات غول‌های اقتصادی دنیا برای پایان دادن به جنگ ‌تجاری جهان‌گیر دارد. به گزارش «رویترز»، در این تماس تلفنی که میان رابرت لایت‌هایزر، نماینده تجاری و استیون منوچین وزیر بازرگانی آمریکا و لیوهی، معاون نخست‌وزیر و ژونگ‌شان، وزیر بازرگانی چین برقرار شد دو طرف بر تلاش‌های بیشتر برای حل اختلافات تجاری تاکید کردند.
 • تکرار گام‌های آهسته صعود در بورس

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته جاری به رغم یک شروع منفی در روز شنبه در نهایت برآیندی مثبت با شیب ملایم داشت که در نتیجه آن شاخص کل ۷/ ۱ درصد رشد کرد. بنابراین، بازدهی بورس تهران از ابتدای تابستان و ابتدای سال شمسی به ترتیب به ۳/ ۶ و ۷/ ۳۹ درصد رسیده است. تداوم رشد محتاطانه بورس در حالی صورت می‌گیرد که به لحاظ برخی نسبت‌های ارزش‌گذاری از جمله ارزش بازار به تولید ناخالص داخلی، متوسط قیمت‌ها در بورس با تخمین‌های فعلی از رشد اقتصادی منفی در محدوده اوج تاریخی خود قرار دارد.
 • انتقاد نرم جانسون از ترامپ

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال افشای ایمیل‌های سفیر بریتانیا در واشنگتن که در آنها ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، فردی «مردد» و «ناتوان» خوانده شده بود، تنش در روابط دو کشور بالا گرفته و سفیر بریتانیا در آمریکا استعفا کرد. سرکیم داروک در مورد استعفایش گفت که خواهان پایان دادن به حدس و گمان‌ها بوده است. وی ادامه داد: این افشاسازی بازگشت من به واشنگتن را غیرممکن کرده بود.
 • مخاطرات پیش‌روی بازار دلار

  دنیای اقتصاد: دیروز دلار برای سومین روز متوالی در حوالی سطح ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان نوسان کرد. روز چهارشنبه شاخص ارزی با ۵ تومان افزایش به بهای ۱۲ هزار و ۹۱۵ تومان رسید. البته میزان نوسان در ۲ روز اخیر به اندازه‌ای محدود بوده است که نمی‌توان از آن برداشت افزایشی یا کاهشی خاصی داشت. در ۲ روز اخیر کف قیمت در حوالی ۱۲ هزار و ۸۸۰ تومان بوده است و سقف قیمتی نیز در حدود ۱۲ هزار و ۹۳۰ تومان قرار گرفته است.
 • یادواره نویسنده محبوب نسل‌ها

  دنیای اقتصاد: یک دهه پس از درگذشت مهدی آذر یزدی، نویسنده تاثیر گذار ادبیات کودک و نوجوان، جمعی از علاقه‌مندان آثار او در زادگاهش خرمشاه یزد جمع شدند و درباره زندگی و کتاب‌هایش سخن گفتند.
 • ثبات قیمت در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: در شرایطی اولین ماه از فصل تابستان به روزهای آخر خود نزدیک می‌شود که گرمای این روزها تنور بازار خودرو را گرم نکرده و همچنان شاهد رکود معاملات در بازار هستیم.

بیشتر