آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۶۰۰

 • توقف بورس در استراحتگاه

  دنیای اقتصاد: بورس تهران پس از تجربه رشدهای سریع و پیوسته سرانجام از ادامه حرکت در مسیر صعودی بازماند و اصلاحی نسبی را به نمایش گذاشت. شاخص اصلی سهام طی روز گذشته پس از رفت و برگشت پردامنه، سرانجام، در پایان معاملات، عقبگرد ۵۳۲ واحدی را ثبت کرد و در ارتفاع ۲۲۴ هزار و ۵۷ واحد قرار گرفت. ثبت بازدهی ۱۱ درصدی بورس تهران پس از صعود متوالی قیمت‌ها طی هفت جلسه معاملاتی کافی بود تا گروهی از سهامداران به انگیزه حفظ سود کسب شده با حضور پررنگ خود در سمت عرضه، قیمت‌ها را در طیفی از سهام بورسی تحت‌فشار قرار دهند و شاخص کل را برای پنجمین‌بار در سال جدید وادار به عقب‌نشینی کنند.
 • رفع ابهام از پیامدهای استقلال بانک مرکزی

  دنیای اقتصاد: در یک نشست، دو دیدگاه در مورد استقلال بانک مرکزی بررسی شد. گروهی معتقد بودند که در ادبیات اقتصادی مطالعاتی انجام شده که نقدهایی به استقلال بانک مرکزی وارد می‌کند. مواردی مانند مغایرت با معیارهای دموکراتیک، افزایش بی‌ثباتی مالی، خدمت به نابرابری اقتصادی و... نگاه دیگری نیز به استقلال بانک مرکزی وجود دارد که معتقد است یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای علم اقتصاد کشف چارچوب‌های هدف‌گذاری تورمی و استقلال بانک مرکزی است. سیدعلی مدنی‌زاده از اقتصاددانانی است که به گروه دوم تعلق دارد و به ایرادات و نقدهای استقلال بانک مرکزی پاسخ داده است.اولین نکته‌ای که مدنی‌زاده به آن اشاره می‌کند سابقه مطرح شدن استقلال بانک مرکزی است. او معتقد است مطرح شدن استقلال بانک مرکزی قدمت طولانی دارد و حتی بعد از جنگ جهانی اول که بحث ابرتورم در کشورهای اروپای شرقی اتفاق افتاد، مساله استقلال بانک مرکزی یکی از موضوعات مطرح شده بود.
 • برگشت دلار از مرز حساس

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، قیمت دلار برای مقطع کوتاهی از مرز ۱۵ هزار تومانی عبور کرد، ولی از اواسط روز بازارساز دست بالاتر را گرفت و قیمت به کانال ۱۴ هزار تومانی بازگشت. به گفته فعالان، بازارساز با چسباندن قیمت صرافی‌های بانکی به نرخ بازار، مانع از ورود تقاضای هیجانی کاذب به بازار شد و با پاسخگویی به تقاضای واقعی، قیمت را عقب برد.
 • اقبال ایرانیان به بازی‌های موبایلی داخلی

  سیمین عزیزمحمدی
  دنیای اقتصاد: افزایش ضریب نفوذ موبایل این نوید را برای بازی‎سازها داشت که بتوانند به بازار جدیدی فکر کنند. شاید برای گیمرهای حرفه‎ای بازی موبایلی نتواند جای بازی‎های کامپیوتری یا پلی استیشن‎ها را بگیرد، اما برای آن دسته از طرفداران بازی که صرفا برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت بازی می‎کنند، بازی موبایلی بهترین شکل بازی‎های دیجیتالی است.
 • استارت تحریم «یوروویژن»

  دنیای اقتصاد: رژیم صهیونیستی که خود را برای میزبانی فینال موسیقی یوروویژن ۲۰۱۹ آماده می‌کند با چالشی جهانی مواجه شده است؛ گروهی از هنرمندان در سراسر دنیا در قالب کمپینی با عنوان «بایکوت، سلب و تحریم» یا BDS درصدد تشویق دولت‌ها، شرکت‌ها، اجراکنندگان و آکادمی‌های حاضر برای منزوی کردن رژیم صهیونیستی هستند. این رخداد مهم که اواخر اردیبهشت امسال با حضور ۴۲ کشور برگزار می‌شود، هر سال مورد توجه اهالی موسیقی و رسانه‌ها قرار می‌گیرد. از این‌رو دولت اسرائیل سعی دارد با برگزاری آن تبلیغات فرهنگی وسیعی انجام دهد و خود را به‌عنوان کشوری باثبات و دوستدار فرهنگ قلمداد کند.
 • نقش سازمان‌ها در کاهش عزت‌نفس کارکنان

  نویسنده: دکتر امین کنزی
  منبع: MBA dental: «پهلوان میکلس به‌عنوان مظهر قیام در برابر آنچه انسان را زجر داده و زندگی او را به سرنوشتی ساده و بی‌مفهوم بدل کرده است پدیدار می‌شود. او نخستین کسی است که راه مبارزه را در پیش می‌گیرد و آخرین کسی است که با رد هر گونه تمکین و سازش جان می‌سپارد. او در آخرین مامنی که پناه گرفته است، در حالی که سلاح در دست دارد و طرفدارانی احاطه‌اش کرده‌اند، کشته می‌شود. در اطراف او کسانی هستند که حقیقتی ساده و کلی را شعار خود قرار داده‌اند و آن این است:
 • احتمال صعود هست، اما کم است!

  دنیای اقتصاد: هفته پنجم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از امروز در منطقه غرب آغاز می‌شود و دو نماینده پرهوادار کشورمان به مصاف رقبا می‌روند. پرسپولیس و استقلال در حالی مقابل پاختاکور ازبکستان و الدحیل قطر قرار می‌گیرند که هیچ‌کدام وضعیت خوبی در جدول ندارند و در حقیقت فقط کورسوی امیدشان را برای صعود جست‌وجو می‌کنند. قطعا خوشحال خواهیم شد اگر هر دو تیم برنده مسابقات امروز باشند و کاری کنند که حداقل بازی روز ششم‌شان تشریفاتی نباشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر