آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۵۹۰

 • ۱۰ پیشنهاد برای قفل‌های کسب و کار

  دنیای اقتصاد: روند کند رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری طی سال‌های اخیر ضرورت توجه بیش از پیش نسبت به مقوله تولید را نمایان ساخته است؛ به‌گونه‌ای که لزوم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از رکود، به‌کارگیری ظرفیت‌های خالی و گسترش ظرفیت‌های جدید برای عبور از رکود بخش تولید دو چندان مورد توجه قرار گرفته است و این امر موجب شد تا معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۰ پیشنهاد برای بهبود کسب و کار ارائه کند تا با بهبود این فضا شاهد فراهم شدن شرایط برای رونق تولید در کشور باشیم.
 • تثبیت قدرت در پارلمان اقتصاد

  دنیای اقتصاد: کرسی‌های هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی پایتخت برای دوره چهارساله تعیین تکلیف شد. مسعود خوانساری همچنان به‌عنوان رئیس اتاق بازرگانی تهران در طبقه هفتم ساختمان وزرا ماند. علا، میرمحمدصادقی و محمد اتابک به‌عنوان نواب رئیس انتخاب و ناصر ریاحی خزانه‌دار و سیده‌فاطمه مقیمی نیز به‌عنوان منشی هیات‌رئیسه معرفی شدند. یازدهم اسفندماه سال گذشته بود که ۳ هزار و ۴۱۷ نفر از دارندگان کارت بازرگانی و کارت عضویت اتاق تهران برای رقم زدن سرنوشت چهارساله پارلمان اقتصاد پایتخت، پای صندوق‌های رای رفتند تا ۴۰ نفر از منتخبان خود را به اتاق بازرگانی تهران بفرستند.
 • ضعف تقاضا در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در سومین روز اردیبهشت ماه، نوسان‌گیران سعی کردند قیمت دلار را وارد کانال بالاتر کنند، ولی ضعف بازار در سمت تقاضا، آن‌ها را ناکام گذاشت. روز گذشته، شاخص ارزی ۱۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۱۳ هزار و ۸۹۰ تومان رسید. برخلاف دلار، سکه راه تثبیت را انتخاب کرد و روی قیمت ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان ایستاد.
 • سه تفسیر بورسی از پایان معافیت نفتی

  امیرهوشنگ نوایی
  دنیای اقتصاد: اعلام پایان معافیت تحریمی برای خریداران نفت ایران، واکنش بازارهای داخلی را به دنبال داشت. در بورس تهران گرچه برآیند تغییرات نزولی شاخص طی دو جلسه معاملاتی گذشته به عقب‌نشینی حدود یک‌درصدی نماگر کل بازار منجر شد ولی با این وجود روند دادوستدهای روز گذشته از بازگشت نسبی آرامش به فضای معاملات خبر می‌داد.
 • ریشه اصلی زیان هنگفت خودروسازان

  دنیای اقتصاد: زیان انباشته خودروسازی ایران در حالی طبق آخرین آمار رسمی از مرز ۱۱ هزار میلیارد تومان عبور کرده که به‌نظر می‌رسد یکی از ریشه‌های اصلی این «ضرر بزرگ»، سرکوب قیمت خودرو توسط دولت و نهادهای ناظر بوده است.
 • مدیران بزرگ چه ویژگی‌هایی دارند؟

  منبع: Forbes : در این عصر مدیران شرکت‌ها بی‌شک با بحران مواجه شده‌اند. تقریبا یک‌سوم از کارمندان به مدیریت شرکت‌ها اعتماد ندارند. علاوه بر این، اکنون کارفرمایان باید نیازهای نسل جوان را فراهم سازند. به‌طور متوسط، یک فرد جوان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه و تا قبل از ۳۲ سالگی چهار مرتبه شغل خود را تغییر می‌دهد. اکثر آنها نیز در شغل فعلی خود احساس قدرت نمی‌کنند. بدیهی است که بسیاری از مدیران نمی‌توانند حس اعتماد و وفاداری در کارکنان خود ایجاد کنند. خوشبختانه، موضوع این نیست. به گفته دانیل وانگ، خالق و بنیانگذار بنیاد لوپرینگ، مدیرانی که کیفیت بالایی در رهبری نشان می‌دهند، می‌توانند به تیمشان انگیزه انجام کارهای شگفت‌انگیزی بدهند. لوپرینگ یک سیستم اجرایی خودکار غیرمتمرکز است که در مبادلات رمزِ توکن کاربرد دارد. این پلت‌فرم هزینه‌های معاملاتی را کاهش می‌دهد و کاربران را از خطر ورود معامله‌کنندگان خارجی محافظت می‌کند. در این مقاله حاصل گفت‌وگو با وانگ، در قالب هشت اصل که ضروری‌ترین خصوصیات یک مدیر بزرگ هستند، بیان شده است.
 • ورزش ایران در خطر یکجانشینی!

  دنیای اقتصاد: سرایت مشکلات اقتصادی جامعه به ورزش ایران از مدت‌ها پیش آغاز شده و زنگ خطر این اتفاق به صدا درآمده است. این مساله به وجوه و شکل‌های مختلف خودش را نشان می‌دهد که یکی از آزاردهنده‌ترین انواع آن، لغو بسیاری از اعزام‌ها در رشته‌های ورزشی مختلف است. در ماه‌های پایانی سال قبل بود که چند رشته ورزشی از جمله کشتی، والیبال، بسکتبال و قایقرانی به‌دلیل افزایش هزینه سفرهای برون‌مرزی و بازی‌های تدارکاتی خود را کنسل کردند.

بیشتر