آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۵۳۹

 • دو خط قرمز صادرات برق

  دنیای اقتصاد: خطوط قرمز صادرات برق، مکانیز‌م‌‌های عملیاتی کردن پروژه‌های آب و برق و فرآیند اصلاح تعرفه‌ها سه زاویه اصلی نشست خبری سکاندار نیروی کشور با اصحاب رسانه بود. موج انتقادات درمورد صادرات برق از زمان وقوع خاموشی‌های تابستانه امسال بر سر زبان‌ها افتاد. تحلیلگران صنعت برق معتقدند در پیک مصرف، صادرات به کشورهای همسایه هیچ توجیه اقتصادی ندارد. این دیدگاه در حالی همچنان در محافل کارشناسان و صاحب‌نظران شنیده می‌شود که روز گذشته خطوط قرمز صادرات برق کشیده شد.
 • هشدار تجاری فعالان اقتصادی

  دنیای اقتصاد: انتقادها و اعتراض‌ها نسبت به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس برای صادرکنندگان وارد فاز تازه‌ای شد. فعالان بخش‌خصوصی در جدیدترین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران از زوایای جدیدی به بررسی و نقد رویکرد تنبیهی کمیسیون تلفیق در مورد بازگشت ارز صادراتی پرداختند و نسبت به قانونی شدن مصوبات آن هشدار دادند.
 • کارنامه فسادزدایی ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: ائتلاف جهانی ضدفساد «شفافیت بین‌المللی» تازه‌ترین گزارش «شاخص ادراک فساد» خود را برای ۲۰۱۸ منتشر کرد. این شاخص معیاری برای اندازه‌گیری سطح درک‌شده فساد بخش دولتی در ۱۸۰ کشور است.
 • نیمه پنهان لغو افزایش قیمت خودرو

  دنیای‌اقتصاد: دو خودروساز بزرگ کشور هر چند با لغو افزایش ۳۰ درصدی قیمت محصولات خود، در ظاهر یک امتیاز ویژه به مشتریان داده‌اند، با این حال در آن سوی ماجرا عملا سه امتیاز طلایی نیز نصیب خود کرده‌اند.
 • سری جدید فیلم‌های برگزیده تماشاگران

  دنیای‌اقتصاد: شکل و شمایل فیلم‌های خوب در جشنواره فیلم فجر امسال دارد از آب و گل درمی‌آید. آرام آرام هم فهرست نامزدهای احتمالی سیمرغ در بخش‌های مختلف در حال الک شدن است و برترین‌های جشنواره کمابیش معلوم و مشخص شده‌اند.
 • اثر ۵ ابرروند جهانی بر گردشگری

  دنیای‌اقتصاد: جهان در حال تغییر و تحول است و از سویی میزان، گستره و پیچیدگی این «تغییرات» مشابه با هیچ‌یک از تجربه‌های پیشین بشر نیست که می‌تواند آنچه به‌عنوان هنجار شناخته می‌شود را به‌لرزه درآورد. این نیروهای همگرا یا «ابرروندها» فرصت‌های عظیمی را برای آن دسته افراد که آنها را به‌درستی شناسایی کنند و استراتژی‌های خود را بر اساس آنها هماهنگ سازند، فراهم می‌کند. در این میان گردشگری یکی از بخش‌هایی است که با سرعت هرچه تمام‌تر در حال رشد است؛ به‌طوری که ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است. در ادامه این رشد پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۳۰، بیش از ۸/ ۱ میلیارد سفر بین‌المللی انجام شود که این امر نیازمند به‌کارگیری نوآوری‌های استراتژیک در این بخش است. رهبران نیز باید چشم‌اندازی هوشمندانه را در برابر تقاضای مشتریان، انقلاب در اطلاعات و افزایش ریسک‌های تجاری درنظر داشته باشند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، گروه رسانه‌ای بلومبرگ اقدام به انتشار گزارشی کرده که درآن به بررسی تاثیرات ابرروندهای در حال ظهور در سبک زندگی افراد و پیامدهای آنها بر صنعت مسافرت و گردشگری پرداخته است.
 • گران‌ترین محصولات بازار دیجیتال

  لیدا ایاز
  دنیای اقتصاد: در یک سال گذشته قیمت بیشتر اجناس در بازارهای کشور روند افزایشی غیرمنتظره داشته‌ است که در بسیاری موارد خریداران قیمت‌های جدید را یک شگفتی بی‌سابقه در بازار می‌دانند. هرچند بالا رفتن قیمت‌ها با کم شدن نقدینگی و کاهش قدرت خرید در بین اقشار جامعه همراه بوده اما نیاز به تهیه برخی ملزومات افراد را ناگزیر از خرید کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر