آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۴۵۶

 • انتظارات تلگرامی در بورس تهران

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: نماگر بورس تهران معاملات اولین روز از ماه جاری را با افت قابل توجه به پایان رساند. به این ترتیب شاخص کل بازار سهام با افت ۲۴۶۰ واحدی (معادل ۳/ ۱ درصد) در سطح ۱۸۵ هزار و ۳۱۹ واحدی قرار گرفت. دیروز سهامداران نسبت به محتوای گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها واکنش نشان دادند و تفکیک در وضعیت سهام مشاهده شد.
 • جلسه غیر‌علنی مجلس درمورد برجام و CFT

  دنیای ‌اقتصاد: مجلس شورای اسلامی روزگذشته با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی معاون سیاسی این وزارتخانه جلسه غیرعلنی تشکیل داد، در این جلسه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) بررسی شد.قرار بود این جلسه چند روز پیش برگزار شود که درنهایت برگزاری آن به روز گذشته موکول شد.
 • سبقت تورم روستایی از شهری

  دنیای اقتصاد: گزارش مرکز آمار کشور نشان می‌دهد شاخص قیمت مصرف‌کننده در مهرماه سال جاری به عدد ۱/ ۱۴۴ واحد رسیده است که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۸/ ۳۲ درصد افزایش یافته است. تورم نقطه به نقطه مهرماه نیز به نسبت شهریور ماه با رشد ۱/ ۷ واحد درصدی مواجه بوده که نشان می‌دهد تورم با سرعت بیشتری در حال افزایش است. از سوی دیگر آمارها نشان می‌دهد تورم خانوارهای روستایی از تورم خانوارهای شهری پیشی گرفته است. تورم ماهانه در خانوارهای روستایی ۳/ ۸ درصد و در خانوارهای شهری ۸/ ۶ درصد بوده است.
 • گزینه نخست برای پوشش شکاف بودجه

  دنیای‌اقتصاد: یک پژوهش با بررسی روند کسری بودجه در اقتصاد ایران، معتقد است که بهترین راه برای جبران کسری بودجه دولت به جز درآمدهای نفتی و ذخایر ارزی، استفاده از اوراق بدهی است. نتایج به‌دست آمده حاکی از آن است که وقتی بار عمده تامین مالی کسری بودجه بر دوش حساب ذخیره ارزی است، کسری بودجه اثری مثبت بر رشد اقتصادی دارد که شدت آن در طول زمان رشد می‌کند، اما زمانی که تامین مالی کسری بودجه بر عهده واگذاری شرکت‌های دولتی است، هر چند اثر کسری بودجه بر رشد مثبت است، اما شدت آن در طول زمان کاهنده است. در حالی که وقتی عمده بار تامین مالی بر دوش اوراق بدهی گذاشته شده، تاثیر مثبت کسری بودجه بر رشد اقتصادی روند صعودی پیدا کرده است. مطابق این بررسی‌ها، وقتی دولت ناچار است که تعهد مالی بازپرداخت اصل و سود اوراق بدهی را بپذیرد، بنابراین سعی می‌کند، کیفیت هزینه کرد درآمدهای حاصل از فروش اوراق بدهی را افزایش دهد،
 • زنجیر تحریم به پای صادرات خودرو

  دنیای‌اقتصاد: خودروسازی کشور در شرایطی توانست یکی از رتبه‌های برتر را در همایش روز ملی صادرات امسال به دست بیاورد که با توجه به آغاز تحریم‌ها و همچنین مشکلات داخلی (که بیشتر آنها نیز ریشه در تحریم دارند)، صادرات خودرو با چالش‌های بزرگی مواجه خواهد شد.
 • بازار سیاه؛ چرا؟

  دنیای اقتصاد: بازی دیشب پرسپولیس و السد قطر در مرحله برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا درحالی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که حواشی این مسابقه به‌طور کامل تحت‌تاثیر پیش‌فروش عجیب بلیت‌های ورزشگاه آزادی قرار گرفته بود. چنان‌که حتما می‌دانید بلافاصله بعد از باز شدن سایت فروش اینترنتی بلیت، تقریبا تمام بلیت‎های طبقه پایین به فروش رسید و پس از آن سامانه موردنظر از دسترس خارج شد.
 • تک‌شاخ‌های فناوری در آینده

  دنیای اقتصاد: تک‌شاخ‌های بعدی استارت‌آپی کجا هستند؟ احتمالا آنها از نقاط مختلف بیرون خواهند آمد؛ از صنعت ورزشی گرفته تا آموزش آنلاین، از حمل و نقل تا پرینترهای سه‌بعدی و حتی کیف و کفش. اخیرا نشریه فوربس به کمک شرکت TrueBridge Capital Partners از نزدیک به ۲۰۰ شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه در مورد استارت‌آپ‌هایی که قابلیت تک‌شاخ شدن (بالای یک میلیارد دلار ارزش) دارند، پرسش کرده است. در لیست زیر ۲۵ استارت‌آپی که که بر اساس درآمد، میزان سرمایه‌گذاری و ارزش بیشترین قابلیت را برای یونیکورن شدن دارند آمده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر