آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۴۱۶

 • در‌خواست آیت‌الله جنتی از قوه‌قضائیه

  دنیای اقتصاد: پنجمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری صبح دیروز به ریاست آیت‌الله احمد جنتی آغاز به کار کرد؛ اجلاسیه‌ای که به گفته آیت‌الله سید‌احمد خاتمی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری، رسیدگی به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم را در دستور کار دارد.
 • سقوط پول اندونزی به کف ۲۰ ساله

  دنیای اقتصاد: روپیه اندونزی موج جدید ریزش ارزهای بازارهای نوظهور را در دو مرحله به نمایش گذاشت. معاملات انجام شده بین‌روز، روپیه اندونزی را به نرخ۱۵هزار در برابر دلار آمریکا رساندند که به کف سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی همرس کرد که خود نشانگر شکسته شدن قعر ۲۰ ساله روپیه در جمعه گذشته بود. رکورد ضعیفی که سنگینی دو دهه را به دوش می‌کشد، بانک مرکزی اندونزی را ناچار به مداخله در بازار ارز و اوراق کرد تا ریزش بیشتر روپیه جلیوگیری شود. پس از لیر و پزو، حالا نماینده آسیای شرقی بازارهای نوظهور نیز در تیررس بحران ارزی این اقتصادها قرار گرفت تا سناریوی تضعیف تمام‌قد نوظهورها در برابر دلار تکمیل شود. تقویت دلار آمریکا موجب نگرانی در مورد توانایی اقتصادهای نوظهور درخصوص پرداخت بدهی‌های ارزی آنها شده است.
 • سقف مجاز افزایش قیمت‌ها

  دنیای اقتصاد: مکانیزم تنظیم بازار و کارکرد اجتماعی آن از سوی متولیان صنعت کشور تشریح شد. ارزیابی سیاست‌‌گذاری‌ها در شیوه انتظام‌بخشی به بازارها حاکی از آن است که آنچه تا به امروز در ساختار تنظیم بازار کشور مورد توجه واقع شده تنها کنترل قیمت‌ها بوده است.
 • ادلب در ساعت حمله

  دنیای‌اقتصاد: ادلب سوریه به ساعت حمله رسید. همه چیز مهیای بازپس‌گیری سوریه از دست تروریست‌های خارجی است که ادلب را تصرف کرده‌اند. بنا بر اخبار منتشره حدود ۷۰هزار تروریست خارجی در این منطقه حضور دارند که حدود ۱۰ هزار نفر آنها متعلق به النصره و سایر گروه‌های منتسب به القاعده هستند.
 • پنج درخواست از دستگاه قضا

  دنیای‌اقتصاد: نمایندگان پارلمان بخش خصوصی پایتخت در جلسه‌ مشترک با وزیر دادگستری مهم‌ترین دغدغه‌های خود در ارتباط با این وزارتخانه و دستگاه قضایی را مطرح کردند. در این دیدار که وزیر دادگستری در بیشتر زمان آن شنونده نظرات نمایندگان تشکل‌ها و فعالان اقتصادی بود، مسائل متعدد و مختلفی عنوان شد. «رفع موانع پیش‌روی فضای کسب‌و‌کار»، «مدیریت ممنوع‌الخروجی فعالان اقتصادی»، «تامین امنیت گردشگران خارجی»، «تشکیل دادگاه‌های تجاری برای رسیدگی به جرائم اقتصادی» و «حل مسائل پلمب انبارهای متعدد کالا در سطح کشور به اتهام احتکار» از مهم‌ترین مطالبات مطرح شده بخش خصوصی است که حل و فصل آنها از مسیرهای قضایی و حقوقی امکان‌پذیر است.
 • آخرین کنسرت‌ها پیش از وقفه دو ماهه

  دنیای اقتصاد: یک هفته تا شروع ماه محرم، ماه سوگواری سالار شهیدان وقت داریم. از اول محرم تا پایان صفر،‌ هیچ کنسرتی برگزار نمی‌شود و حتی آلبوم‌های موسیقی هم به ندرت منتشر می‌شوند. به همین خاطر در این روزهای منتهی به محرم که البته روزهای پایانی تابستان و آخرین روزهای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها هم هست، سیل کنسرت‌های موسیقی به راه می‌افتد.
 • ردپای ارز مسافرتی در انتخاب مقاصد خروجی

  نوید شکراللهی
  دنیای‌اقتصاد: آمارهای منتشر‌شده از سفر گردشگران ایرانی به ۳ کشور ترکیه، گرجستان و صربستان در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی نشان می‌دهد نوسانات ارزی اخیر و خصوصا سیاست عرضه ارز مسافرتی توسط دولت از فروردین‌ماه تا مردادماه سال جاری، اثر مشهودی بر سفرهای خروجی از کشور گذاشته و عموم مسافران مقصد سفر خود را به‌گونه‌ای انتخاب کرده‌اند تا بیشترین بهره را از سفره گسترده رانت ارز مسافرتی ببرند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر