آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۳۷۲

 • رمز‌گشایی از سفر ولایتی به روسیه

  سعیده سادات فهری
  همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه، علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران نیز روز چهارشنبه وارد مسکو شد تا پیام‌هایی از سوی مقام‌معظم رهبری و رئیس‌جمهور ایران را به کرملین ابلاغ‌کند.
 • واکنش نفت به عقب‌نشینی آمریکا

  دنیای اقتصاد: وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد «ممکن است با درخواست برخی کشورها مبنی بر معافیت از تحریم‌های نفتی ایران موافقت شود.» این اظهار‌نظر از سمت مایک پمپئو روز گذشته در کنار بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا و همچنین بازگشایی بنادر صادرات نفت خام لیبی، تبدیل به یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش قیمت نفت شد.
 • دردسر دلار ۴۲۰۰ برای تولید

  دنیای اقتصاد: صف تقاضای ارزی برای واردات مواد اولیه تولید در حالی در سامانه «نیما» طولانی شده که برخی فعالان اقتصادی خواستار جانمایی گروه دوم کالاهای وارداتی در بازار دوم ارز هستند. ارزیابی‌ها حکایت از آن دارد که با گذشت حدود سه‌ماه از ثبت سفارش کالاها بعد از اجرای سیاست‌های جدید ارزی، هنوز درخواست برخی تولیدکنندگان به دلیل اولویت‌بندی در تخصیص ارز پاسخ داده نشده است.
 • گزارش وضعیت خدمات پیامکی در ایران

  لیدا ایاز
  دنیای اقتصاد: موضوع ارسال پیامک‌های موبایلی بدون اجازه مشترکان همچنان یکی از مسائلی است که از سوی مردم به‌عنوان مزاحمت‌های پیامکی مطرح و با واکنش مسوولان وزارت ارتباطات هم مواجه می‌شود. اخیرا وزیر ارتباطات خبر داده که ۳۱۰۰نفر قربانی سوءاستفاده پیامکی شده‌اند. این موضوع باعث شده تا سازمان تنظیم مقررات فعالیت سرویس‌های ارزش افزوده متخلف را متوقف کند و به اپراتورها نیز دستور داده شده ظرف یک هفته وجوه همه مشترکان این سرویس‌های ارزش افزوده را عودت دهند. به گفته جهرمی، با تکمیل مستندات این شرکت‌ها به مراجع مربوطه برای رسیدگی تخلفات معرفی می‌شوند.
 • ادامه واکنش‌ها به «بیراهه» تلویزیون

  دنیای اقتصاد: شاید بیراه نباشد اگر بگوییم مجموعه عریض و طویل صدا‌و‌سیما در این سال‌ها، بیش از برنامه اثرگذار و پربیننده، جنجال تولید کرده است. به نحوی که می‌توان گفت هر هفته یک جنجال جدید از سوی این سازمان شکل گرفته و باعث افزایش نارضایتی‌های عمومی از رویکردها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌سازی‌های آن شده است. سازمان صدا‌وسیما در کمتر از یک هفته گذشته بارها آماج انتقادهای گسترده مردم و رسانه‌ها بوده است. واردات محصولات دامپروری از سوی این نهاد رسانه‌ای با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی واکنش‌های زیادی را برانگیخت.
 • جام منحوس!

  دنیای اقتصاد: وقتی لیست ۲۳ نفره تیم ملی منتشر شد و بعد از آن زمانی که کارلوس کی‌روش ارنج اصلی تیم را برای مسابقات جا‌م‌جهانی اعلام کرد، پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها حسابی وارد فضای کل‌کل با هم شدند. هواداران دو تیم از اینکه می‌دیدند بازیکنان بیشتری در ترکیب دارند خوشحال می‌شدند. همه این کل‌کل‌ها و شادی و پایکوبی در فضای مجازی اما صرفا تا پایان بازی سوم با پرتغال تاریخ مصرف داشت، چرا که بلافاصله بعد از آن «جام‌جهانی» روی دیگرش را به سرخابی‌ها نشان داد. به این ترتیب هر کدام از بازیکنان این دو تیم که نمایش خوبی در روسیه داشتند، با سیل پیشنهادهای وسوسه‌کننده روبه‌رو شدند. به هر حال شوخی نیست. داریم در مورد بزرگ‌ترین ویترین دنیای فوتبال حرف می‌زنیم؛ جایی که مثلا بازی ایران و اسپانیا بیننده‌های میلیاردی دارد و طبیعتا وقتی بازیکنی در لباس تیم ملی ایران خوش بدرخشد، باشگاه‌های خارجی به امید قیمت پایین او اشتیاق بیشتری برای جذبش نشان خواهند داد. حالا این اتفاق برای ستاره‌های سرخابی رخ داده و ظاهرا راه فراری از آن وجود ندارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر