آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۳۵۷

 • محک جهانی طرح رصد مالیاتی

  دنیای اقتصاد: سازمان امور مالیاتی کشور برای کنترل سوداگری و کاهش آشفتگی در بازار دارایی‌ها، کارگروهی ویژه برای رصد مالیات در بازار دارایی‌ها به دستور رئیس‌جمهوری تشکیل داده است؛ به‌طوری‌که این کارگروه با همکاری دستگاه‌های نظارتی، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات معاملات دارایی‌های مختلف از جمله سکه، ارز و خودرو را دریافت و مالیات لازم را وضع خواهد کردبه طوری که از این پس خرید و فروش دارایی‌های مهم در معرض نرخ مشخصی از مالیات قرار خواهد گرفت.
 • اقتصاد اروپا پس از «برگزیت»

  دنیای‌اقتصاد: ناحیه یورو ۲ سال پس از تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه، همچنان وضعیت باثباتی را تجربه نمی‌کند. رهبران ناحیه در خصوص بحران مهاجرت اختلاف‌نظر دارند. جنگ تجاری با آمریکا در حال تشدید است و درخشش اقتصاد اروپا ظرف سال گذشته میلادی با تضعیف رونق در این بلوک با چشم‌انداز منفی مواجه شده است. با این حال، شواهد مربوط به برخی معیارهای کلان از فرم ایده‌آل اقتصاد اروپا نسبت به یک دهه گذشته حکایت دارد. «دنیای‌اقتصاد» همزمان با سالگرد «برگزیت»، وضعیت عمومی اقتصاد ناحیه یورو را بررسی کرده است.
 • کاهش شتاب صعود بورس

  دنیای اقتصاد: بورس تهران اولین روز کاری تابستان را با رشد ۵۲۹ واحدی شاخص کل(معادل ۵/ ۰ درصد) پشت‌سر گذاشت و در سطح ۱۰۹ هزار و ۴۰۱ واحدی قرار گرفت. پس از رشد پرشتاب شاخص سهام طی معاملات هفته گذشته از سرعت رشد قیمت‌ها در دادوستدهای دیروز کاسته شد و برخی صنایع پیشرو در معاملات این روز تحت‌فشار فروش قرار گرفتند و در محدوده منفی قیمت معامله شدند.
 • صعود تورم با طعم خوراکی

  دنیای اقتصاد: بیشترین نوسان ماهانه شاخص بهای مصرف‌کننده در طول۳سال‌ونیم گذشته ثبت شد. مرکز آمار تورم ماهانه در خرداد ماه را ۹/ ۱ درصد برای کل کشور گزارش کرد. نوسان شدیدی که بیش از هر چیز متاثر از خوراکی‌ها و دخانیات بوده است. این فعل و انفعالات یک رکورد دیگر را نیز ثبت کرد که در آن تورم نقطه به نقطه پس از ۲۹ ماه به بازه ۲ رقمی بازگشت. بررسی اعداد و آمار نشان می‌دهد که کالاهای بادوام نوسان نقطه به نقطه قابل توجهی را ثبت کرده و گرانی کالاها در این دسته نسبت به کالاهای بی‌دوام شدیدتر بوده است.
 • مواجهه ۲ نگاه درباره ترمیم کابینه

  دنیای اقتصاد: یک هفته پس از آنکه مجلسی‌ها «فوریت» بررسی لایحه «اصلاح بخشی از ساختار دولت» را رد کردند، حالا به پیشنهاد دولت که همچنان خواستار بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس است، بررسی رد کلیات این لایحه در دستور کار این هفته مجلس قرار گرفته است.
 • مقصر نابسامانی قیمتی در بازار

  دنیای اقتصاد: امروز در صحن غیرعلنی مجلس با حضور وزرای اقتصادی کابینه دولت دوازدهم و نماینده اتاق اصناف مهم‌ترین مسائل اقتصادی روز کشور از جمله شیب تند گرانی‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. افزایش قیمت‌ کالاها در بازار که در این روزها به یکی از داغ‌ترین موضوعات محافل مختلف اقتصادی بدل شده است، در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران محور اصلی گپ و گفت‌ها بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر