آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۳۴۷

 • چهار نما از روز منفی بورس

  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات روز گذشته را با افت حدود ۲/ ۰ درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت و به روند صعودی خود پس از چهار روز کاری پایان داد. نماگر اصلی سهام در جریان دادوستدهای دیروز عمدتا تحت تاثیر کاهش قیمت سهام «فولاد» و صنعت پالایشی ۱۶۱ واحد از ارتفاع خود را از دست داد و در نتیجه کانال ۹۶ هزار واحدی را تنها پس از یک روز از فتح سطح مزبور واگذار کرد.
 • استارت فاز دوم کنترل قاچاق

  دنیای اقتصاد: لوازم خانگی تولید داخل کددار می‌شود. استارت طرح سامانه مدیریت شناسه کالا در راستای کنترل قاچاق از سال گذشته در کشور زده شد و براساس آن مقرر شد در فاز اول واردکنندگان کالا نسبت به دریافت شناسه اقدام کنند و در فاز بعد تولیدکنندگان کالاهای داخلی برای دریافت شناسه کالا وارد عمل شوند. روندی که با توجه به اعلام مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با گذشت یک سال از اجرای طرح کنترل قاچاق کالا حال نوبت به کالای لوازم خانگی داخلی رسیده که نسبت به دریافت شناسه کالا اقدام کنند.
 • دیدار با مرموزترین سیاستمدار

  دنیای اقتصاد: زمان به سرعت درحال سپری شدن است. قرار است در همین روزها «یکی» از بزرگ‌ترین اتفاقات قرن معاصر رقم بخورد: دیدار مستقیم و چهره به چهره رهبران کره‌شمالی و آمریکا پس از بیش از نیم قرن. در همین رابطه، روز گذشته کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی، عازم سنگاپور شد. «جیمی تارابای»، گزارشگر سی‌ان‌ان در ۱۰ ژوئن نوشت: کیم آماده یک ملاقات تاریخی با ترامپ می‌شود.
 • مشتریان کالاهای ایرانی

  دنیای اقتصاد: آمارهای ارائه شده از سوی گمرک در دو ماه نخست امسال ۱۰۰ کشور عمده مقصد صادراتی ایران را معرفی کرده است.‌ ارزیابی رتبه‌بندی کشور‌های مختلف دنیا نشان می‌دهد که بازاریابی ایران برای صادرات کالاهای خود در کشور‌های منطقه و آسیایی موفق‌تر بوده است؛ به‌طوری که ۱۰ کشور اول این لیست به ترتیب چین، امارات‌متحده‌عربی، عراق، افغانستان، هند، کره‌جنوبی، ترکیه، پاکستان، اندونزی و تایلند هستند که بیشترین رشد مربوط به اندونزی است.
 • «۱+۲» سناریو از اولین انتصاب افشانی

  دنیای اقتصاد: شهردار هفدهم تهران تغییرات کابینه مدیریت شهری را این هفته استارت می‌زند. محمدعلی افشانی پس از گذشت ۲۱ روز از تحویل کلید ساختمان بهشت، بنا دارد این هفته تغییرات کابینه شهرداری تهران را از سه حوزه کلیدی «شهرسازی و معماری» «سازمان نوسازی» و «فنی و عمرانی» آغاز کند.
 • عطش خرید نفت از آمریکا؟

  دنیای اقتصاد: «فاصله قیمت دو نفت شاخص وست تگزاس اینترمدیت و برنت» هفته گذشته با رسیدن به بیش از ۱۱ دلار بر بشکه رکورد جدیدی از خود به جا گذاشت و به یکی از خبرهای مهم هفته‌ تبدیل شد. این موضوع از نگاه بسیاری از تحلیلگران می‌تواند به افزایش نفوذ نفت آمریکا در بازار آسیا و کاهش سهم اوپک و دیگر تولیدکنندگان سنتی در بازار آسیا منجر شود. چراکه قاعده بر این است که با ارزان شدن نفت آمریکا خرید نفت از این کشور برای پالایشگران با جذابیت بیشتری همراه می‌شود و آنها با افزایش خرید خود از آمریکا سهم کمتری به خرید طلای سیاه از تولیدکنندگان سنتی از جمله اعضای اوپک اختصاص می‌دهند.
 • سیلیکون‌ولی در کمین شکار استارت‌آپ‌ها

  سیمین عزیزمحمدی
  دنیای اقتصاد: به تعبیر هفته‌نامه اکونومیست در سال ۲۰۱۴، تکثیر استارت‌آپ‌ها شبیه به انفجار کامبرین(دوران اول زمین‌شناسی که طی آن بسیاری از شاخه‌های اصلی حیوانات پدید آمدند) است. از نظر این هفته‌‌نامه، توسعه صنعت نرم‌افزار فرصت‌های زیادی برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ فراهم کرده، فرصتی که کم‌هزینه‌تر از همیشه شده است. اما این تنها بخش آسان و ابتدای داستان کلاسیک و البته پر فراز و نشیب استارت‌آپ‌ها است.

بیشتر