آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • دو ابهام بزرگ بودجه ۹۵

  دنیای اقتصاد: دیوان محاسبات دیروز گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ را منتشر و به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه کرد؛ گزارشی که فارغ از ارقام کلی درباره درآمد و مصارف دولت در سال ۹۵، حاوی جزئیاتی از ۲ ابهام بزرگ بودجه ۹۵است.
 • سکان پولی آمریکا در دست «پاول»

  دنیای اقتصاد: «جروم پاول» رسما شانزدهمین رئیس فدرال‌رزرو شد. سنا سه‌شنبه شب با ثبت ۸۵ رای موافق و تنها ۱۶ رای مخالف، صلاحیت پاول را برای تکیه بر کرسی مهم‌ترین بانک مرکزی دنیا تایید کرد. با توجه به پایان دوره ریاست «جنت یلن» در روز سوم ماه فوریه، پاول دوره ۴ ساله خود را کمتر از ۱۰‌روز دیگر آغاز خواهد کرد.
 • دوراهی بازسازی کرمانشاه

  دنیای اقتصاد: یافته‌های یک جامعه‌شناس درخصوص بازسازی‌های صورت گرفته بعد از وقوع زلزله‌های ویرانگر طی سه دهه گذشته از شکست «مداخلات خیرخواهانه» در فرآیند بازسازی خبر می‌دهد و در عین حال رویکرد «بازسازی با مشارکت مردم» در مقابل «بازسازی به جای مردم» را به‌عنوان الگوی برتر، موفقیت‌آمیز و همراه با بازدهی بیشتر، معرفی می‌کند.
 • پاسخ ایران به احتیاط «ایرباس»

  دنیای اقتصاد: متولیان صنعت هوایی کشور به احتیاط «ایرباس» برای فروش هواپیما به ایران پاسخ دادند. هفته گذشته شرکت هواپیماسازی «ایرباس» فرانسه در جدیدترین اطلاع‌رسانی اعلام کرد که تحویل هواپیماهای سفارشی ایران با تاخیر انجام می‌شود. به گفته جان لیهای، مدیر ارشد فروش این شرکت، تا زمانی که ایران پیش پرداخت‌های سفارش خود را تکمیل نکند، «ایرباس» در ساخت و تولید هواپیما برای ایران محتاطانه عمل خواهد کرد.
 • چشم‌انداز صنعت خودرو در سال ۲۰۱۸

  آناهیتا فولاد
  دنیای اقتصاد: کمتر از یک ماه از آغاز سال ۲۰۱۸ می‌گذرد و در همین مدت کوتاه سرمایه‌گذاری‌های تازه خودروسازان خبرساز شده است. آنچه در زمینه فناوری‌های ارتباطی، سامانه‌های خودران و خودروهای برقی در نمایشگاه دیترویت در معرض دید عموم قرار گرفت نشان داد صنعت خودرو به مرحله جدیدی وارد شده است. بزرگان این صنعت درگیر رقابت بر سر فناوری‌هایی هستند که سازوکار مالکیت و استفاده روزمره از خودروها را به‌طور کلی تغییر خواهد داد. در صورتی که این فناوری‌ها هم به سرعت خودروهای برقی به تولید انبوه و عرضه عمومی برسند، عملکرد خودروها به‌زودی از سطح کنونی فراتر خواهد رفت. «دنیای اقتصاد» در یک بررسی محتمل‌ترین روندهای آتی صنعت خودرو را به روایت پایگاه خبری ای‌بی‌سی و نیز مرکز تحقیقاتی پرایس واترهاوس کوپرز (PWC) بررسی کرده است.
 • رکوردهای تاریخی در اسکار ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: بیراه نیست اگر مراسم اسکار امسال را که هنوز یک ماه تا برگزاری‌اش وقت مانده، یکی از پر حاشیه‌ترین وخبرسازترین اسکارهای تاریخ بدانیم. تقریبا همه رسانه‌های معتبر سینمایی در جهان از دو، سه روز گذشته به استقبال حواشی مراسم اسکار رفته‌اند.
 • مدل موفق حمایت از پیام‌رسان‌ها

  محمود خسروی
  در علم اقتصاد و کسب‌وکار، اثر شبکه‌ای تاثیری است که یک استفاده‌کننده از یک کالا یا خدمات، بر ارزش آن دارد. وقتی اثر شبکه‌ای وجود داشته باشد، ارزش یک محصول یا خدمت به تعداد استفاده‌کنندگان آن بستگی دارد. به عبارت دیگر ارزش یک کالا یا خدمت زمانی که تعداد بیشتری از آن فروخته می‌شود یا مورد استفاده قرار می‌گیرد بیشتر می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر