آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۱۹۲

 • کروکی ۴۵ گره در ترافیک پایتخت

  دنیای اقتصاد: آدرس ۴۵ گره ترافیکی پایتخت به منظور اعمال «اصلاحات هندسی» در حالی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام شد که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعتقاد دارد بسیاری از این گره‌های ترافیکی با اصلاحات هندسی ساده و کم‌هزینه قابل رفع نیستند.
 • اثر بومرنگی سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا

  دنیای اقتصاد- نیما صبوری: لرزه سیاسی اخیر در عربستان گمانه‌زنی‌های بسیاری درخصوص آینده نظام پادشاهی این کشور و دولت‌های عرب منطقه ایجاد کرده است. با این حال این تحلیل‌ها عمدتا مهم‌ترین موضوع مربوط به تحولات منطقه را نادیده می‌گیرند: احتمال رویارویی نظامی ایران و آمریکا رو به افزایش است.
 • پنج آسیب کسب‌وکارهای زیرزمینی

  دنیای اقتصاد: زنگ هشدار شیوع گسترده فساد در حالی به‌صدا درآمده که یکی از عوامل اصلی اثرگذار بر ایجاد کسب‌وکارهای زیرزمینی است. وجود تفاوت میان آمارهای درآمد و هزینه خانوار، میزان و ارزش پرونده‌های قاچاق کالا، عمیق‌تر شدن فاصله طبقاتی و ناکارآمدی سیاست‌های دولت در اقتصاد ایران، نشان‌دهنده وقوع بخشی از فعالیت‌های اقتصادی در بخش زیرزمینی است.
 • حرکت دلار با علامت درهم

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، دلار دومین افزایش متوالی را به ثبت رساند تا به محدوده ۴ هزار و ۹۰ تومان قدم بگذارد. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز ۱۴تومان افزایش را تجربه کرد و به بهای ۴ هزار و ۹۳ تومان رسید. این بیشترین رشد روزانه دلار در ۵ روز گذشته بود و موجب شد که این ارز به بالاترین قیمت خود در سال ۹۶ برسد. به گفته فعالان، روز گذشته سیگنال رشد به بازار داخلی از درهم امارات رسید. حواله درهم در ابتدای روز با قیمت هزار و ۱۱۹ تومان به فروش رفت که۳ تومان بالاتر از روز ابتدایی هفته بود.
 • میزان دستمزد شاغلان بخش IT ایران

  لیدا ایاز
  جدیدترین گزارش درباره میزان حقوق و دستمزد برخی مشاغل در ایران منتشر شده که در بخشی از این گزارش میزان دستمزد کارشناسان و مدیران در حوزه آی‌تی مورد بررسی قرار گرفته است.
 • تثبیت هنر ایران در بازارهای جهانی

  دنیای اقتصاد: بیش از ۱۰ سال است که سه حراجی بزرگ آثار هنری یعنی کریستیز، ساتبیز و بونامز در منطقه خاورمیانه حضور فعال دارند. دو حراج معروف‌تر و شناخته شده‌تر ساتبیز و کریستیز هر سال در دو نوبت آثار هنری هنرمندان منطقه را قیمت‌گذاری و به خریداران عرضه می‌کنند. این دو حراجی بیش از بیست دوره است که در خاورمیانه بازارهای عرضه آثار تجسمی را برگزار می‌کنند.
 • پشت‌پرده تلویزیون‌های اینترنتی در ایران

  بهروز رسایلی
  دنیای اقتصاد: تیم‌ملی کشورمان امروز درحالی در دومین بازی تدارکاتی‌اش به مصاف ونزوئلا می‌رود که برگزاری این مسابقه با حواشی فراوانی همراه بوده است. ابتدا محل برگزاری این دیدار در هلند مورد بحث قرار گرفت و نهایتا زمین خانگی نایمخن در اختیار دو تیم گذاشته شد. پس از آن اما در مورد ساعت برگزاری بازی حرف و حدیث‌های زیادی به وجود آمد. ابتدا از ساعت۲۱ امشب به‌عنوان زمان شروع بازی خبر داده شده بود، اما دیروز اعلام شد ساعت مسابقه به ۱۷:۳۰ تغییر یافته است. سرگیجه اصلی اما مربوط به چگونگی پخش تلویزیونی این بازی می‌شود. دیروز و تا لحظه تنظیم این گزارش، اخبار ضدونقیض فراوانی در مورد پخش یا عدم پخش این بازی دوستانه به گوش می‌رسید. در شرایطی که نزدیکان تیم‌ملی اصرار دارند بازی امروز از طریق شبکه سوم به‌طور زنده پخش خواهد شد، برخی گزارش‌های دیگر حاکی از خریداری نشدن حق پخش تلویزیونی این مسابقه از سوی صداوسیمای کشورمان بوده و این یعنی بازی مذکور پوشش داده نخواهد شد. همه اینها در حالی است که پخش بازی دوستانه ایران و ونزوئلا در کنداکتور شبکه سوم قرار گرفته و باید دید بالاخره تماشاچیان تلویزیونی می‌توانند این بازی را ببینند یا نه؟

بیشتر