آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۲۴

  • توافق برد - برد در بازار اجاره

    دنیای اقتصاد: موجران آلمانی با دو اهرم انگیزشی، در چارچوب ضوابط مصوب دولت‌های محلی، فرمول نحوه افزایش اجاره‌بها را در قراردادهای خود با مستاجرها اعمال می‌کنند. بازار اجاره در شهرهای بزرگ این کشور توسط یک سپر ضدتورمی تنظیم می‌شود. شکل تنظیم به‌گونه‌ای است که سرمایه‌گذاران ملکی و مالکان چندخانه‌‌ای به اجاره‌داران ۱۰ ساله تبدیل می‌شوند تا هم هزینه‌های بعدی مالکیت، مالیات و تسهیلات خرید برای موجر کاهش یابد و هم کمترین تورم اجاره برای اجاره‌نشین‌ها رقم بخورد.
  • برآورد جدید از خسارت سیل

    معاون وزیر راه وشهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تازه‌ترین برآورد انجام شده در خصوص آسیب سیل نوروز ۹۸ به ابنیه فنی را اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این باره گفت: گزارشی که پیش‌تر با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آماده کرده بودیم نشان می‌داد که از سال ۹۰ تا ۹۵ حدود ۹۰۰ میلیاردتومان خسارت در اثر وقوع حوادث غیرمترقبه به ابنیه فنی وارد شده که عمده آنها به دلیل سیل بود.
  • وضعیت معاملات آپارتمان‌های پیر در تهران

    دنیای اقتصاد: آپارتمان‌های پیر و سن‌دار- بازه سنی ۱۸ سال به بالا- در شهر تهران در حالی‌که به‌خصوص طی یک سال گذشته و به دنبال جهش قیمت واحدهای مسکونی مورد توجه بخشی از متقاضیان مصرفی بازار ملک قرار گرفته است که همچنان جزو پرطرفدارترین واحدها برای خرید در بازار مسکن محسوب می‌شود.

بیشتر