آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۰۷

 • پاتک دو تهدید در بازار اجاره

  دنیای اقتصاد: رکود حاکم بر معاملات خرید مسکن در تهران، دو تهدید برای بازار اجاره‌نشینی به همراه دارد. با ناتوان شدن خریداران، بخشی از تقاضا به سمت اجاره شیفت کرده است. اجاره‌بها البته از سال ۹۶ به شکل محسوس رو به افزایش گذاشت؛ اما طی ماه‌های اخیر شیب رشد نقطه‌ای، از ۳۰ درصد هم عبور کرد. این رکود می‌تواند «کاهش عرضه آپارتمان اجاره‌ای» و «افزایش تقاضای اجاره‌نشینی» را سبب شود. تنها نکته مثبت، الگوی ۲۷ ساله تورم مسکن و تورم اجاره است که مطابق آن احتمال می‌رود دامنه رشد اجاره‌بها محدود شود.
 • حال و هوای زمستانی در بازار اجاره

  دنیای‌اقتصاد: بازار اجاره به خواب زمستانی رفت؛ تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت معاملات اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران حاکی است هم‌اکنون کمترین سطح از تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی در بازار مسکن وجود دارد که ناشی از آغاز سردترین فصل سال است؛ سردترین فصل سال به لحاظ تغییرات آب و هوایی، سردترین فصل سال در بازار اجاره مسکن نیز محسوب می‌شود چرا که همزمان با شروع زمستان حجم تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.
 • دستور ویژه تامین زمین معوض تعاونی‌ها

  وزیر راه و شهرسازی به منظور حل مشکلات چند ده ساله برخی تعاونی‌های مسکن که اراضی آنها به دلیل قرار گرفتن در تراز بالای ۱۸۰۰ متر یا قرارگیری در اراضی حفاظت شده ملی قابلیت ساخت وساز ندارند، دستور ویژه صادر کرد.
 • سکونت بدمسکن‌‌ها در ۵/ ۳ میلیون واحد فرسوده

  معاون وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: طبق مطالعات انجام شده از ساکنان محلات هدف نوسازی و بهسازی که رقمی بالغ بر ۲۰ میلیون نفر را به خود اختصاص ‌می‌دهند و در ۵ میلیون واحد مسکونی زندگی می‌کنند، حدود ۵/ ۳ میلیون واحد آن دچار بدمسکنی بوده و نیازمند نوسازی و مقاوم‌سازی هستند.
 • راه‌حل اساسی کاهش آلایندگی ناوگان اتوبوس

  سخنگوی شورای شهر تهران خواستار انجام تکلیف دولت در قبال واگذاری اتوبوس به شهرداری تهران به منظور کمک به نوسازی این ناوگان و جلوگیری از تردد اتوبوس‌های فرسوده و آلاینده شد. به گزارش «ایسنا» علی اعطا در واکنش به اظهار نظر معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره مخالفت اعضای شورای شهر تهران با خرید «فیلتر دوده» اتوبوس گفت: دوستان آدرس غلط به مردم ندهند، شهرداری تهران متولی تامین و خرید اتوبوس نیست و بر اساس مصوبه دولت، وزارت کشور متولی تامین اتوبوس در کلانشهرها است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر