آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۶۱

 • ماراتن ۳۰ نفره تا صندلی «بهشت»

  دنیای اقتصاد: ماراتن انتخاب شهردار تهران با تهیه یک لیست ۳۰ نفره از نامزدها توسط اعضای شورای شهر آغاز شد. قرار است مرحله دوم گزینش نامزدها هفته آینده برگزار شود. کارشناسان معتقدند، فرآیندی که در شورای شهر منجر به تهیه لیست اولیه شده، اگر با رعایت اصل شفافیت - اعلام عمومی گزینه‌های هر یک از اعضا - همراه بود، می‌توانست از کیفیت بیشتر و حتی تعداد کمتر برخوردار باشد. صاحب‌نظران در عین حال توصیه می‌کنند در انتخاب نهایی شهردار آینده، با لحاظ چالش‌های موجود، باید حداقل دو ویژگی، مبنا قرار بگیرد.
 • علائم احیا در بازار «نوساز»ها

  دنیای اقتصاد: جزئیات دو گزارش رسمی از وضعیت بازار معاملات و تغییرات هزینه‌ای ساخت واحدهای مسکونی شهر تهران از بروز علائم احیا در بازار فروش آپارتمان‌های نوساز خبر می‌دهد.
 • اوج تورم در سه گروه مصالح ساختمانی

  دنیای اقتصاد: سه گروه مصالح ساختمانی که بیشترین تورم را در فصل تابستان امسال تجربه کردند معرفی شدند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود از وضعیت شاخص کل بهای مصالح ساختمانی در شهر تهران از بروز بیشترین تورم در سه گروه مصالح ساختمانی شامل، «گروه ایزوگام و قیر»، «گروه چوب» و «گروه آهن‌آلات، میلگرد وپروفیل در و پنجره» در تابستان امسال، خبر داده است.
 • نافرمانی در واگذاری اراضی دولتی

  مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: به جز شهرداری و وزارت راه و شهرسازی سایر دستگاه‌ها از واگذاری اراضی خود در بافت‌های فرسوده خودداری کرده‌اند.
 • عایدی ۲۵ درصدی از مشوق‌ها در بافت فرسوده

  دنیای اقتصاد: عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: براساس برآوردها، مجموعه ابزارهای تشویقی دولت بدون در نظر گرفتن وام ۵۰ میلیون تومانی، هزینه ساخت هر متر مربع خالص، برای مردم ۵۰۰ هزار تومان تخفیف برای ساخت وساز در بافت فرسوده در پی دارد.
 • واکنش دفتر آخوندی به گزارش یک خبرگزاری

  دفتر عباس آخوندی، وزیر مستعفی راه و شهرسازی دولت دوازدهم درپی انتشار یک گزارش در یک خبرگزاری جوابیه‌ای صادر کرد. در متن جوابیه این دفتر به گزارش یک خبرگزاری آمده است: «استفاده از پسوند ناکارآمد برای وزیری که از سوی ۱۶۷ تن از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفته، آن‌هم پس از ترک موضع مسوولیت از هرگونه ناراستی به‌دور است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر