آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۶۲

 • بحران متفاوت در مسکن آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: بازار مسکن آمریکا با التهاب قیمت ناشی از افزایش تقاضا و محدودیت عرضه مواجه شده است. در شهرهایی از آمریکا که به‌خاطر افزایش اشتغال، جمعیت در آنها رو به افزایش گذاشته، شاخص قیمت مسکن بیش از ۲۰ درصد از نقطه اوج خود در سال ۲۰۰۶ فراتر رفته است. زوج‌های جوان نسبت به سایر خریداران با بیشترین فشار در این بازار مواجه هستند. در این میان، افزایش حدود یک واحد درصدی نرخ سود وام خرید مسکن، دسترسی به خانه را سخت‌تر کرده است. کارشناسان ملکی بحران فعلی را متفاوت از دوره قبل می‌دانند.
 • لیست آپارتمان‌های تا سقف یک میلیارد تومان

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند حجم معاملات خرید و فروش طی چند روز ابتدایی آبان ماه نسبت به ماه گذشته با کاهش مواجه شده است. به گفته آنها معدود متقاضیان مصرفی حاضر در بازار نیز حاضر به خرید دسته‌ای از واحدهای مسکونی می‌شوند که قیمت پیشنهادی ارائه شده برای آنها مناسب و مطابق با قدرت خرید آنها باشد. به‌طوری که آپارتمان‌های مسکونی با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان راحت‌تر از سایر گروه‌ها خرید و فروش می‌شوند.
 • تهران جزو شهرهای دارای بیشترین ذرات معلق

  دنیای‌اقتصاد: گروه فعال محیط‌زیست (Green peace) گزارش کرد که بر اساس بررسی عکس‌های ماهواره‌ای مشخص شده است که تهران به همراه شهرهای دیگری همچون دبی، پاریس و لندن شهرهایی هستند که دارای بیشترین آلایندگی ذرات معلق هستند.
 • تسویه دیون کمتر از ۱۰۰ میلیون شهرداری

  سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، از تسویه تمام بدهی‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان مربوط به سال‌های قبل از ۹۴ خبر داد.
 • مهلت سه هفته‌ای برای استانداردسازی لایحه برنامه سوم

  شورای شهر تهران در قالب یک فرصت سه‌هفته‌ای به شهرداری خواستار استانداردسازی احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران شد. معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به برخی اصلاحات کمیسیون‌های تخصصی شورا در احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران گفت: هم در بحت تعداد احکام و هم در بحث محتوای احکام باید یک تلخیص و استانداردسازی صورت بگیرد و بخشی از آنچه در احکام آمده، به پیوست‌های اجرایی منتقل شود. سکینه اشرفی اضافه کرد: البته دغدغه اعضا و کارشناسان شورا درخصوص نحوه اجرای احکام قابل درک است؛ ولی باید به این نکته نیز توجه کرد که احکام نباید حاوی مسائل‌ریز اجرایی باشد. وی تصریح کرد: روند استانداردسازی و تلخیص احکام در فرآیند بازآرایی برنامه سوم، در معاونت برنامه‌ریزی شهرداری در حال پیگیری است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر