آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۴۰

 • مقابله پایتخت با دودزایی خودروهای دولتی

  دنیای اقتصاد: مهلت دو هفته‌ای ۱۸ وزارتخانه برای اجرای مصوبه زیست‌‌محیطی-ترافیکی شورای عالی ترافیک کشور در تهران از امروز آغاز می‌شود.
 • اولین تصمیم برای هولوگرام‌های شهرداری

  رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران اعلام کرد: اگر قرار باشد مجددا هولوگرام صادر شود، دیگر به‌صورت سیار و بدون اینکه پلاک ثبتی مشخص باشد، نخواهد بود.
 • بازار آپارتمان‌های بزرگ متراژ

  دنیای اقتصاد: بازار آپارتمان‌های بزرگ متراژ(بیش از ۱۰۰ مترمربع) به‌طور معمول انتخاب خانه‌اولی‌ها برای خرید مسکن نیست. از یکسو بودجه قابل توجه برای خرید این گروه از آپارتمان‌های مسکونی و از سوی دیگر عدم هماهنگی متراژ این آپارتمان‌ها با نیاز این گروه از خانوارها(خانه‌اولی‌ها به‌طور معمول زوج‌هایی هستند که به تازگی تشکیل خانواده داده‌اند) سبب می‌شود که خانه‌اولی‌ها برای خرید آپارتمان موردنیاز خود این گروه را از دایره انتخاب‌های خود خارج کنند.
 • قانون گریزی و وظیفه حاکمیت

  علی دشتی عضو هیات علمی دانشگاه حقوق تهران مرکز
  خاطره تلخ دورزدن قانون و همنوایی در ذبح آن در ابتدای دوره چهارم شورای شهر، در موضوع انتخاب سه‌باره شهردار تهران را از یاد نبرده‌ایم. چه سفسطه‌هایی که صورت گرفت که شهردار وقت تهران بماند و با بسیج امکانات و برخی روابط شهردار تهران برای بار سوم هم شهردار ماند. در کنار او بسیاری از شهرداران دیگر نیز برای سه دوره متوالی شهردار ماندند. حتی کار به مراجع رسمی و قانونی کشید و نهایتا موضوع جمع شد آنگونه که شهردار تهران می‌خواست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر