آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۲۹

 • نبض مسکن در ۵ گروه سنی

  دنیای اقتصاد: سطح قیمت مسکن در ۵ گروه سنی از آپارتمان‌ها در تهران مشخص شد. مرداد امسال میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در گروه «سالخورده»‌ها، با بیشترین رشد ماهانه (۱۳ درصد) نسبت به سایر گروه‌های سنی مواجه شد. پیش‌تر، جهش قیمتی در گروه «نوساز»ها رقم خورده بود و باعث مهاجرت تقاضا به آپارتمان‌های دارای عمر بنای بالا شد. هم‌اکنون بازار واحدهای ۱۱ تا ۱۵ سال ساخت محل تجمع متقاضیان است. متوسط قیمت این واحدها از میانگین قیمت مسکن در کل شهر تهران کمتر است. تغییرات حجم معاملات و قیمت نوسازها، پیام برای فروشنده‌ها دارد.
 • مسیر جدید صدور هولوگرام در تهران

  دنیای اقتصاد: اگرچه مدیریت شهری جدید پایتخت شهریورماه سال گذشته مسیر تسویه غیرنقدی بخشی از بدهی شهرداری به پیمانکاران و مالکان املاک معارض را به‌طور موقت تا زمان دستیابی به یک مکانیزم شفاف و فاقد زمینه فساد مسدود کرده بود اما فصل گذشته نشانه‌های جدیدی حاکی از بازگشت مجدد شهرداری به استفاده از این مسیر جهت تسویه با طلبکاران مشاهده شد. با مشاهده این نشانه‌ها، شورای شهر نیز چگونگی بازگشت شهرداری به این مسیر را در دستور بررسی قرار داده تا بر مبنای آن فرمول جایگزین برای صدور هولوگرام در تهران طراحی شود.
 • آمادگی متروی تهران برای مهرماه

  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از آمادگی کامل این ناوگان برای ارائه خدمات حداکثری در آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.
 • نامه محسن هاشمی برای ابقای افشانی

  دنیای اقتصاد: رئیس شورای شهر تهران در نامه‌ای به وزیر کشور استدلال‌های حقوقی اجماعی اعضای شورای شهر پایتخت مبنی بر ضرورت ادامه فعالیت شهردار تهران را تشریح کرد.
 • ایمن‌سازی بلندمرتبه‌ها در برابرحریق

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با هشدار درباره تخلف برخی ساختمان‌های بلندمرتبه در پایتخت، از شناسایی ساختمان‌های ناایمن و غیراستاندارد با همکاری سازمان آتش‌نشانی خبر داد.

بیشتر